Plakát k filmu: Tři dny ke svobodě

Tři dny ke svobodě Next Three Days, The

dokina.cz
6,8

Premiéra 20. 1. 2011
USA, 2010, 122 min

Žánr:
thriller, drama, romantický, kriminální
Režie:
Paul Haggis | celý štáb
Hrají:
Russell Crowe, Elizabeth Banks, Brian Dennehy, Jonathan Tucker, Liam Neeson | všichni herci

Život se zdá být pro Johna Brennana (Russell Crowe) perfektní až do chvíle, kdy je jeho žena Lara (Elizabeth Banks) zatčena pro vraždu, kterou, jak tvrdí, nespáchala.

Tři roky před rozsudkem se John snaží udržet rodinu pohromadě, vychovává jejich syna a učí na univerzitě. Mezitím usilovně pátrá po každém dostupném důkazu, aby dokázal nevinu své ženy.

Po zamítnutí posledního odvolání začne mít Lara sebevražedné sklony a John se rozhodne pro jediné možné řešení: pomoci své ženě uprchnout z vězení. Odmítá být odrazen tím, že je bez šance nebo tím, že nemá zkušenost a snaží se vymyslet a propracovat plán útěku. Ponoří se do nebezpečného a neznámého světa a skutečně riskuje vše pro ženu, kterou miluje.

Život se zdá být pro Johna Brennana (Russell Crowe) perfektní až do chvíle, kdy je jeho žena Lara (Elizabeth Banks) zatčena pro vraždu, kterou, jak tvrdí, nespáchala. Tři roky ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 522 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Tři dny ke svobodě

 • Recenze Tři dny ke svobodě na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Manželka Johna Brennana byla obviněna z vraždy a zdá se, že si odsedí pár desítek let. Právníci Johnovi nepomohli, a tak je na čase dostat ženu z vězení trochu agresivnějším způsobem. Paul Haggis a Russell Crowe přicházejí s civilním ale výborně natočeným thrillerem, u kterého se nudit nebudete. Originální to sice moc není, napínavé a zábavné ovšem dost.

 • Recenze Tři dny ke svobodě na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Russell Crowe má milovanou manželku (Elizabeth Banksová, co jako Miri točila Porno se Zackem) a roztomilého synka. Jednoho rána k nim domů vtrhne policie a manželku zatkne za brutální vraždu. Crowe je přesvědčen o její nevině (byť nemá objektivní důkazy) a snaží se ji z vězení dostat. Ale ani po několika letech se mu to nepodaří, tak se odhodlá k zoufalému činu... Na film jsem šel s tím, že jsem o něm dopředu nic nevěděl, takže jsem byl několikrát příjemně překvapen, jak nepředvídatelně se děj vine. Pokud si tohoto pocitu také ceníte, pak raději nečtěte dál a jděte do kina. Tři dny ke svobodě jsou značně osvěžující film. OK, teď budu muset trochu spoilerovat, jinak o filmu nemám co psát... Crowe se rozhodne, že manželku z vězení vysvobodí a že s ní i se synem utečou mimo USA. Vzhledem k tomu, že vězení je uprostřed města a Crowe je bezúhonný občan, nebude to snadné. Je sice inteligentní, ale nemá praxi ve střílení, vyhrožování střelnou zbraní, otvírání zamčených zámků nebo shánění falešných pasů. Film je osvěžující také v tom, že nám ukazuje, jak moc se toho může podělat při věcech, které jsou zdánlivě mnohem méně napínavé než dostat někoho z vězení - například při věcech jako "sehnat dost peněz na útěk", "sehnat někoho, kdo mi vyrobí pas" nebo "vyrobit si falešný klíč podle návodu z YouTube". Crowe nehraje žádného Supermana (ani Bournea) a kdyby došlo ke střílení, rvačce nebo plnohodnotné autohoničce, byl by bez šance. Takže musí plánovat tak, aby k podobným věcem došlo s co nejmenší pravděpodobností. A je příjemné, že občas nevíme, jestli právě sledujeme nějakou jeho hroznou botu, nebo naopak něco chytře vymyšleného a pečlivě naplánovaného. Opravdoví lidé se totiž chovají nepředvídatelně a Croweova postava je napsána a zahrána příjemně lidsky. K samotné útěkové akci dojde až někdy v poslední čtvrtině filmu, ale přesto se do té chvíle nenudíme a zajímají nás odpovědi na některé zajímavé otázky (například jestli je manželka opravdu nevinná). Asi by neškodilo film trošičku zkrátit a některé "hluboce lidské okamžiky" nefungují tak precizně, jak Paul Haggis (především zkušený scenárista) zamýšlel. Ale celkově jde (já vím, píšu to potřetí) o OSVĚŽUJÍCÍ a chytrý thriller, který odkazuje ke klasice 70. nebo 80. let minulého století.

Trailer k filmu

Související články k filmu Tři dny ke svobodě

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tři dny ke svobodě

  Tři dny ke svobodě

  16. 1. 2011 12:00 Život se zdá být pro Johna Brennana (Russell Crowe) perfektní až do chvíle, kdy je jeho žena Lara (Elizabeth Banks) zatčena pro vraždu, kterou, jak tvrdí, nespáchala.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.