Plakát k filmu: Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

Česká Republika, 2011, 199 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Karel Vachek | celý štáb
Hrají:
Egon Bondy | všichni herci

Dokumentární esej Karla Vachka bude tentokrát celovečerním surrealistickým představením složeným z reálných situací ze života českých „záhadologů“. Výpovědi ufologů, senzibilů a dalších tzv. kontaktérů by měly být kulisou a katalyzátorem hledání tenké hranice mezi seriózností a bláznovstvím. Zvláštní pozornost chce režisér věnovat průsečíkům, jakými jsou osudy dřívějšího lidového ministra obrany a nyní populárního astrologa Antonína Baudyše či protiteroristický zásah na ruzyňském letišti, který vyvolal telefonát senzibilky. Nejlepší charakteristika tohoto filmu je jeho podtitul: „Modlete se za skeptiky, budete je potřebovat“.

Dokumentární esej Karla Vachka bude tentokrát celovečerním surrealistickým představením složeným z reálných situací ze života českých „záhadologů“. Výpovědi ufologů, senzibilů a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 74 hlasů
 • -
 • -
 • -
 • -

Související články k filmu Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Blíží se dvacátý Český lev jaký bude?

  Blíží se dvacátý Český lev jaký bude?

  25. 1. 2013 11:00 Částečně rekapitulační a vzpomínkový, s ohlédnutím za událostmi, které se v českém filmovém světě udály od roku 1993, bude 2. března ve Velkém sále pražské Lucerny hlavní večer Českých lvů. Předávat se budou podvacáté, moderátorem bude podruhé majitel čtyř těchto křišťálových sošek Jan Budař, který se v televizní upoutávce i na billboardu objeví v kostýmech dvou desítek filmových hrdinů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

  Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

  2. 5. 2012 10:08 Svět magie a Bůh mystiků ve filmovém románu Karla Vachka (klasika českého dokumentu) o mimozemských i zemských civilizacích, reklamokracii a demokracii počítačové sítě. Film uvozují citace ze slavné operety Mam‘zelle Nitouche – Oldřich Nový v klášteře, v divadle i v kasárnách.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.