Plakát k filmu: Temné stíny

Temné stíny Dark shadows

dokina.cz
5,9

Premiéra 10. 5. 2012
USA, 2012, 113 min

Žánr:
komedie, horor, romantický, fantasy
Režie:
Tim Burton | celý štáb
Hrají:
Helena Bonham Carter, Johnny Depp, Christopher Lee, Eva Green, Michelle Pfeiffer, Jackie Earle Haley, Chloë Moretz | všichni herci

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho pohřbí zaživa.

O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters.

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 550 hlasů

Recenze filmu Temné stíny

  • Recenze Temné stíny na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Prokletý šlechtic Barnabas se po dvou stovkách let dere z rakve a znovu usedá v čele Collinsovic rodiny. Proti němu je ale nejen svůdná (a nešťastně zamilovaná) čarodějka s postavou Evy Green, ale i moderní doba. Líbivě retrostylizovaná hororová fantasy komedie pracuje se spoustou typických Burtonových propriet, tentokrát ale bez hlubšího smyslu a trvalejší chuti. Trochu prázdná, leč profesionálně odkroucená oddychovka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.