Plakát k filmu: Temná záře nad horami

Temná záře nad horami Gasherbrum - Der leuchtende Berg

dokina.cz
7,6

Západní Německo, 1985, 45 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Werner Herzog | celý štáb

V roce 1984 se Werner Herzog účastnil výpravy známého horolezce a cestovatele Reinholda Messnera, který se za doprovodu Hanse Kammerlandera rozhodl zdolat osmitisícové vrcholy Gasherbrum I a Gasherbrum II. Malý štáb doprovázel oba muže těsně před úspěšný výstup na vrchol, z něhož však ve filmu spatříme jen několik záběrů pořízených Messnerovou ruční kamerou. Tvůrci nenatočili klasický horolezecký snímek, který by divákům zprostředkoval obrazy napínavé akce. Snažili se přiblížit spíše momentální psychické rozpoložení horolezeckých profesionálů.

V roce 1984 se Werner Herzog účastnil výpravy známého horolezce a cestovatele Reinholda Messnera, který se za doprovodu Hanse Kammerlandera rozhodl zdolat osmitisícové vrcholy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 131 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.