Plakát k filmu: Tantra

Tantra Tantra

Premiéra 10. 3. 2011
2010, 74 min

Režie:
Benjamin Tuček | celý štáb
Hrají:
Simona Babčáková | všichni herci

Tantra je kultem extáze, její stoupenci věří, že vědomým prožíváním extatických pocitů naplňují zásadní důvod lidské existence - rozšiřování vědomí. Tantra není terapie, léčitelství ani hromadný sex. Poskytuje prožitkovou mapu, aby člověk lépe porozuměl svému životu, lásce a sexualitě, sobě samému. Český dokumentární film z produkce HBO zaznamenává jeden rok v životě skupiny lidí, praktikujících tantru na různých úrovních - od pokročilých lektorů po začátečníky. Rovina osobních výpovědí se prolíná s životními příběhy aktérů. Film zkoumá intimní důvody praktikování tantry, odlišné cíle, představy, zklamání i jistou ilegalitu a utajení, jenž jí provází. Lektoři, žáci, účastníci kursů pojmenovávají novou, zcela jinou kvalitu, kterou jim do života tantra přinesla.

Kontrapunktem k osudům zkušených tantriků je pak příběh mladé ženy, novicky, jejíž proměnu v průběhu výcviku v tantrické skupině můžeme sledovat. Film také zkoumá sílící přitažlivost tantry v životě konzumní společnosti, rozvíjí otázky po manipulaci a sektářství, ptá se, kolik jsme ochotni zaplatit za stále nové formy zážitků a jak je odlišíme od skutečného, hlubokého prožitku.

Tantra je kultem extáze, její stoupenci věří, že vědomým prožíváním extatických pocitů naplňují zásadní důvod lidské existence - rozšiřování vědomí. Tantra není terapie, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 168 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.