Plakát k filmu: Tanečník

Tanečník Dancer

dokina.cz
8,2

Premiéra 4. 6. 2017
USA, Anglie, Rusko, Ukrajina, 2016, 85 min

Žánr:
životopisný, dokumentární

Filmový portrét „Dancer“ bez příkras zachycuje cestu původem ukrajinského tanečního genia Sergeje Polunina na baletní výslunní. Díky obrovskému talentu, vlastní vytrvalosti i ambicím rodiny, která podřídila jeho kariéře vše, se v 19 letech stal historicky nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně. Součástí jeho každodenního života se staly strhující výkony oceňované ovacemi, ale i bolestivý dril ventilovaný excesy na divokých večírcích. Pod sílící osobní krizí slibně rozjetou dráhu v Londýně opustil a po krátkém angažmá v Rusku plánoval z taneční scény zmizet úplně. Jeho život změnilo setkání s americkým fotografem a režisérem Davidem LaChapellem, se kterým natočili taneční klip ke skladbě Take Me To Church. Video zhlédlo 17 milionů lidí a přes noc vrátilo Polunina do povědomí jako hvězdu globálního formátu.

Filmový portrét „Dancer“ bez příkras zachycuje cestu původem ukrajinského tanečního genia Sergeje Polunina na baletní výslunní. Díky obrovskému talentu, vlastní vytrvalosti i ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Tanečník

  • Recenze Tanečník na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 80

    Příběh ukrajinského baleťáka, který svým tanečním uměním uhranul i laiky, sledujeme od začátku. Od malého šťastného chlapce, který je odloučen od rodiny, až ke chvílím na vrcholu kariéry, kdy už se úsměv z jeho tváře dávno vytratil. Protože Polunin tančí dál, závěr dokumentu vyznívá do prázdna. Významným plusem je tu síla lidského příběhu, mínusem povrchnost vyprávění a komunikace se Sergejem. Spousta otázek zůstává nezodpovězena.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.