Plakát k filmu: Taková normální rodinka

Taková normální rodinka Taková normální rodinka

dokina.cz
3,8

Česká Republika, 2008, 90 min

Žánr:
komedie
Režie:
Patrik Hartl | celý štáb
Hrají:
Eva Holubová, Jaromír Dulava, Jiří Mádl, Ivana Chýlková, Marián Labuda, Vanda Hybnerová | všichni herci

V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času!

Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli.

Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích.

V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1332 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Taková normální rodinka

 • Recenze Taková normální rodinka na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Český film, natočený podle knihy Fan Vavřincové (kterou jsem nečetl), podle níž byl kdysi natočen také stejnojmenný seriál, který si matně pamatuji. Především si pamatuji, že seriál byl vtipný. Na rozdíl od tohoto filmu, který nejenže není vtipný, ale ani není jasné, čím by měl být vtipný. Buď jde o katastrofální nezvládnutí filmařského záměru, nebo se tvůrci rozhodli udělat ze staré komedie současné sociální drama s bizarními prvky - některé scény jsou téměř jako od Lynche. Ale záměr to asi nebude. Zajímavé je, že se mnohé postavy v průběhu filmu smějí (především kyjevská babička), ale nesmějí se ničemu vtipnému, ani při tom samy nejsou vtipné. Někteří herci jsou evidentně dobří, ale v tomhle filmu jim to není nic platné, protože se mezi sebou nedohodli, film jakého žánru vlastně natáčejí (a to už vůbec nemluvím o takových drobnostech, jako že není jasné, která postava má ke komu jaký příbuzenský vztah a proč se vyskytuje v blízkosti ostatních). Trailer by měl obsahovat to nejlepší z propagovaného filmu. V tomto případě to bezezbytku platí a zbylých 88 minut je ještě horších.

 • Recenze Taková normální rodinka na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Filmová Taková normální rodinka přináší dobrou zprávu jen tvůrci Pánské jízdy Martinu Kotíkovi: už není jediným přesvědčivým teoretikem humoru, jenž v praxi žalostně selhává.

Trailer k filmu

Související články k filmu Taková normální rodinka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Připomeňme si významné role skvělého Jiřího Mádla

  Připomeňme si významné role skvělého Jiřího Mádla

  21. 10. 2016 11:30 Jiří Mádl, jeden z nejoblíbenějších a nejobsazovanějších mladých herců současnosti, brzy oslaví své 30. narozeniny. Jeho prvním filmem byl snímek Karla Janáka Snowboarďáci, ve kterém si zahrál po boku Vojty Kotka. Do filmu byl obsazen na základě konkursu, ve kterém porazil asi 700 uchazečů. Od té doby se mu nabídky jen hrnou. Z Jirkovi obsáhlé filmografie jsme vybrali snímky různých žánrů, které by měl každý jeho fanoušek určitě vidět. A který máte nejraději vy? Hlasujte na konci článku, vyjádřete svůj názor v diskusi a otestujte své znalosti v našem kvízu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sofia Vergara: „Joe je pro červený koberec příliš sexy!“

  Sofia Vergara: „Joe je pro červený koberec příliš sexy!“

  26. 8. 2014 12:00 Dvaačtyřicetiletá herečka a modelka se objevila na Emmy Awards sama. Svého přítele nechala doma.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.