Plakát k filmu: Tajnosti

Tajnosti Tajnosti

dokina.cz
7,4

Česká Republika, Slovensko, 2007, 95 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Alice Nellis | celý štáb
Hrají:
Karel Roden, Anna Šišková, Igor Chmela, Iva Bittová, Martha Issová, Ivan Franěk, Miloslav König, Sabina Remundová | všichni herci

Julie má všechno. Úspěšného a pohledného manžela, zdravou a chytrou dospívající dceru, práci překladatelky, oddaného milence a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem se skrývá mnoho tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julii se však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise.

Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně se přes protesty celé rodiny rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu.

Alice Nellis je úspěšnou režisérkou i scénáristou, její film Výlet získal nejen pozornost diváků, ale sklidil i slova uznání od kritiků a řadu festivalových cen jak domácích tak zahraničních. Je držitelkou Českého lva za scénář k filmu Výlet. Tento snímek byl rovněž oceněn Českým lvem za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli pro Ivu Janžurovou. Představitelku hlavní úlohy ve filmu Tajnosti Ivu Bittovou můžete znát nejen z koncertních pódií, ale i řady filmů (např. Želary).

Julie má všechno. Úspěšného a pohledného manžela, zdravou a chytrou dospívající dceru, práci překladatelky, oddaného milence a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 437 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Tajnosti

  • Recenze Tajnosti na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Iva Bittová jako hrdinka filmu Alice Nellis, která táhne na 50, manželství ji nějak nenaplňuje, právě se rozešla s milencem a dostala neodolatelnou touhu koupit si klavír. Jedním slovem: Skvělé. Více slovy: Neustále si stěžuji na to, že čeští filmaři nezvládají základy filmařského řemesla a základy dramaturgie. Existuje několik výjimečných z nich, které obojí zvládají (Svěrák, Hřebejk, Babinská). Ve filmech některých z nich se dokonce blýskne i něco navíc, co mi umoží se nad tím filmem zamyslet. Tajnosti jsou ovšem v tomto ohledu asi nejdál. Nejen, že technická stránka je zvládnuta naprosto bravurně (Kdy se vám naposled stalo, abyste si u českého filmu řekli, že "tenhle záběr ja zajímavě komponován" nebo "tahle scéna je na tu hudbu opravdu výborně sestříhaná"?), ale film obsahuje mnoho velmi "riskantních scén", které nějakým způsobem znázorňují stav hrdinčina nitra, a které mohly dopadnout strašlivě (postavy např. občas začnou spontánně tančit nebo zpívat), a výsledek stojí za to a nikdy není nechtěně vtipný. Děj (koupě piána, co s milencem) není bůhvíjak důležitý. Jde spíš o to, co může 50letá energická ženská ještě dělat se svým životem a jestli s ním má něco dělat. Přesto nejde jen o obvyklý "pocitový film", a měl jsem pocit, že se hrdinka někam nějak vyvine a film má nějakou "tečku". Kromě toho Tajnosti obsahují spoustu skutečně chytrých a skutečně vtipných momentů, které fungují díky tomu, že jsou hlášky pronášeny přesně tím správným tónem , s přesně správným timingem. V Hollywoodu na to asi mají speciální lidi, u nás je to vzácná výjimka... Proč tedy "jenom 80%"? Je to asi především tím, že téma "žena ve středních letech ještě není do starého železa a má právo být magor" není úplně můj šálek kávy a že někteří představitelé (konkrétně ten mladík, který prodává klavír) jsou pouze "slušní", což je v kontrastu se skvělým zbytkem obsazení (většinou neokoukané tváře plus Karel Roden jako hrdinčin manžel). Ale až Alice Nellis natočí pořádný zombie horor, budu určitě nadšený.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.