Plakát k filmu: Tajemství jejich očí

Tajemství jejich očí Secret in Their Eyes, The

dokina.cz
5,8

Premiéra 21. 1. 2016
USA, 2015, 111 min

Žánr:
thriller, kriminální
Režie:
Billy Ray | celý štáb
Hrají:
Nicole Kidman, Julia Roberts, Chiwetel Ejiofor | všichni herci

V napínavé temné detektivce „Tajemství jejich očí“ excelují Julia Roberts, Nicole Kidman a Chiwetel Ejiofor. Každý z nich má své tajemství a svou představu o spravedlnosti. Dvojice agentů FBI je na stopě mladého brutálního vraha. Vyšetřování se protáhne na dlouhá léta, ale protože krutý zločin zasáhl přímo do jejich osobních životů, jsou pevně rozhodnutí dotáhnout věc do hořkého konce. Atmosféra filmu připomíná oslavované kriminální hity Temný případ a Most nebo film Zmizení. Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví.

Julia Roberts patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější herečky, ale za slávou Pretty Women z Notting Hill se skrývá velký herecký talent. Oscar za Erin Brokovich a nominace za nedávné Blízko od sebe jsou nezvratným důkazem. Oscara má doma také Nicole Kidman za Hodiny a díky filmům Moulin Rouge a Králičí nora byla ještě dvakrát nominovaná. Chiwetel Ejiofor byl pak nominovaný na Oscara za hlavní roli v historickém filmu 12 let v řetězech.

Režisér a scénárista Billy Ray ( nominovaný na Oscara za scénář Kapitána Phillipse ) natočil Tajemství jejich očí podle argentinského románu i filmu, který získal pro změnu Oscara pro Nejlepší cizojazyčný film. Postava, která se musí vyrovnat s těžkou osobní ztrátou, byla původně mužská. Ovšem ve chvíli, kdy o roli projevila zájem Julia Roberts, Ray se vrátil k psacímu stolu, hotový scénář ještě překopal a roli změnil na ženskou. Julia Robert se navíc musela během natáčení vyrovnat se ztrátou vlastní matky. Před kameru se vrátila pouhých pět dní po její smrti.

Film Tajemství jejich očí se stal příležitostí, aby se Julia Roberts a Nicole Kidman vůbec poprvé objevily společně v jednom filmu. Přestože jejich kariéry odstartovaly už v 80. letech. Podle Billyho Raye mezi nimi během natáčení vzniklo skvělé pracovní pouto. „Byl mezi nimi velký respekt, kamarádství a – podle mého názoru, i když nevím, jestli by to některá z nich přiznala, také velmi zdravá chuť vzájemně si konkurovat,“ říká. „Jedna na druhou brala velký ohled a každá chtěla ze sebe vydat to nejlepší, protože jsou ve filmu spolu.“

V napínavé temné detektivce „Tajemství jejich očí“ excelují Julia Roberts, Nicole Kidman a Chiwetel Ejiofor. Každý z nich má své tajemství a svou představu o spravedlnosti. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Tajemství jejich očí

 • Recenze Tajemství jejich očí na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Thriller s hvězdným obsazením a slušnou zápletkou, který bohužel v ničem nepřekvapí a nedokáže utrpět tempo. Pro nekritické fandy krimithrillerů solidní podívaná, pro kohokoli jiného ale zbytečná ztráta dvou hodin.

 • Recenze Tajemství jejich očí na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Americký remake argentinského oscarového díla Tajemství jejich očí si nechal název, ale změnil čas, místo a mírně i postavy thrilleru s neobvyklým vyústěním.

 • Recenze Tajemství jejich očí na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Americký krimithriller nepříliš ostříleného režiséra, leč zkušeného scenáristy Billyho Raye (Tajemný let, Kapitán Phillips) je oficiálním remakem stejnojmenného argentinského snímku z roku 2009, který byl vyznamenán Oscarem za nejlepší neanglicky mluvený film. Ten se tehdy odehrával povětšinou v současnosti a částečně si odskakoval do sedmdesátých let, kdy Argentina žila po smrti významného politika Juana Peróna ve značné nejistotě. Americká verze si místo toho odskakuje do roku 2002 do doby nedlouho po útocích 11. září a jejími hrdiny jsou agenti FBI, kteří se specializují na boj proti terorismu a mají na starosti hlídání jakési mešity v Los Angeles, aby v ní náhodou nevznikla teroristická buňka.

Trailer k filmu

Související články k filmu Tajemství jejich očí

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.