Plakát k filmu: Tady to musí být

Tady to musí být This Must Be the Place

dokina.cz
7,0

Premiéra 19. 4. 2012
Francie, Itálie, Irsko, 2011, 118 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Paolo Sorrentino | celý štáb
Hrají:
Harry Dean Stanton, Frances McDormand, Judd Hirsch, Sean Penn, Joyce Van Patten, Tom Archdeacon | všichni herci

Chenney, zámožný bývalý rocker, je znuděn a otráven svým životem, a tak se rozhodne odjet. Vydává se najít perzekutora svého otce, bývalého nacistu a válečného zločince, který se nyní ukrývá na území USA. Když se dozví, že jeho otec umírá, odjíždí do New Yorku, aby s ním strávil jeho poslední hodiny. Přijíždí však pozdě. Po třicet let si byli s otcem odcizeni a smrt je nyní sbližuje. Cheyenne se dozvídá o útrapách svého otce v Osvětimi v rukou bývalého SS důstojníka Aloise Mullera a je odhodlán se pomstít. Tak začíná život měnící cesta přes srdce Ameriky, aby následně vysledoval a čelil úhlavnímu nepříteli svého otce. Mimo dopadení Mullera se však hlavní hrdina pomocí lidí, které potká, snaží smířit se smrtí svého otce i se svým stávajícím životem. Když se přiblíží den jeho odplaty a Mullera najde, musí se Chenney rozhodnout, zda hledá vykoupení nebo pomstu...

Chenney, zámožný bývalý rocker, je znuděn a otráven svým životem, a tak se rozhodne odjet. Vydává se najít perzekutora svého otce, bývalého nacistu a válečného zločince, který se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 86 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Tady to musí být

  • Recenze Tady to musí být na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Bizarní a podmanivý, tak by se dal ve zkratce označit nový film Paola Sorrentina, naděje italského a světového filmu, o němž ještě mnohé uslyšíme. O hereckém koncertu Seana Penna a skladatelské virtuozitě se netřeba zmiňovat, to jsou samozřejmosti, které dotvářejí pestrý mix žánrů, který přitom nepůsobí pejsko-kočičkovským dojmem.

  • Recenze Tady to musí být na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Cheyenne (Sean Penn) je stárnoucí rocková hvězda. Vydělal si svou hudbou hromadu prachů, takže by mohl spokojeně dožívat se svou manželkou (Frances McDormandová), ale tak nějak mu chybí smysl života a kromě toho má značně neortodoxní uvažování (čti: "má značně vykoksovanou hlavu"). Vydává se z Evropy do USA za svým otcem, kterého mnoho let neviděl, ale přilétá pozdě. Otec je mrtvý a Cheyenne se dozvídá detaily o tom, jak trpěl za války v koncentráku. Protože nemá nic lepšího na práci, vyráží Cheyenne na road trip po USA, aby našel a ztrestal skrývajícího se nacistického válečného zločince... Jde převážně o italský film (v angličtině), který osciluje mezi Boratem , Forrestem Gumpem , věcmi od Wese Andersona a něčím trochu závažnějším. Hlavním tahounem je samozřejmě Depp Penn, který vypadá jako ten pán z The Cure (dnes) a chová se dementně jako ten pán z Black Sabbath (dnes). Dementně se chichotá, uvažuje abstraktně a má nevysvětlitelné hlášky. Následkem toho se víceméně rozpadá jakákoliv narativní struktura filmu, protože to, co se odehrává, většinou nijak nenavazuje na to, co se odehrávalo předtím, a díváme se jen na sérii bizarních scének z cesty a bizarních postaviček, které hrdina potkává (a některé z nich jsou skoro tak bizarní, jako on). Italský režisér má dobře zvládnuté řemeslné aspekty natáčení a dokáže dát dohromady epizodky, které jsou zajímavě bizarní a originální, což je nutno ocenit (i když jeho filmové prostředky opravdu hodně připomínají ty, které používá Wes Anderson). Bohužel, zamýšlená provázanost s "něčím hlubším" (koncentrák, nacistický zločinec, smíření s otcem po jeho smrti) poněkud skřípe. Já se při většině těch scén docela bavil, ale obávám se, že při některých z nich jsem se bavit neměl a měl jsem ve svém nitru nalézt cosi čistého, hlubšího. Nenalezl jsem.

Související články k filmu Tady to musí být

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.