Plakát k filmu: Svatá čtveřice

Svatá čtveřice Svatá čtveřice

dokina.cz
4,1

Premiéra 23. 8. 2012
Česká Republika, 2012, 78 min, od 12 let

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Jan Hřebejk | celý štáb
Hrají:
Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Marika Procházková, Viktorie Čermáková, Luděk Munzar, Jana Gýrová | všichni herci

Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává.

Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc.

V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný.

Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 53 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Svatá čtveřice

 • Recenze Svatá čtveřice na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

  Hitmakeři padli na dno. Oplzlá a nemravná nekomedie, nedrama, nefilm od dua Hřebejk – Viewegh o dvou párech, které chtějí oživit svůj sexuální život. Kdo můžete, vyhněte se tomu velkým obloukem.

 • Recenze Svatá čtveřice na iDnes

  Recenze iDnes 20

  Premiérový divák Svaté čtveřice urazil trudnou pouť od lehké nevěřícnosti k naprosté panice. Tohle že stvořili mistři žánru Jan Hřebejk a Michal Viewegh? Není to mystifikace, sousedské domácí video, kterému žertem půjčili svá jména? Nejen že Svatá čtveřice není dobrá, je prostě špatná: nepředvídatelně a nepopsatelně.

Trailer k filmu

Související články k filmu Svatá čtveřice

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na festivalu komedie uspěl snímek Martin a Venuše

  Na festivalu komedie uspěl snímek Martin a Venuše

  17. 6. 2013 16:07 Hlavní cenu letošního festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu získal od odborné poroty film režiséra Jiřího Chlumského Martin a Venuše. Vítězný snímek dostal ještě další dvě ocenění. Divákům se nejvíc líbila Svatá čtveřice režiséra Jana Hřebejka. ČTK to řekla ředitelka festivalu Ilona Daňková.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hřebejkova Svatá čtveřice je v čele návštěvnosti kin

  Hřebejkova Svatá čtveřice je v čele návštěvnosti kin

  29. 8. 2012 08:40 Vedení tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin se vzápětí po premiéře ujala komedie Jana Hřebejka a Michala Viewegha Svatá čtveřice. Stačilo jí k tomu pouhých 30.568 víkendových diváků, kteří v pokladnách nechali čtyři miliony korun. V porovnání s ostatními projekty tohoto oblíbeného filmaře jde o zatím o výrazně podprůměrnou návštěvnost.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Svatá čtveřice - recenze

  Svatá čtveřice - recenze

  28. 8. 2012 13:09 O čem pak asi může být film, který nám hlasitě oznamuje, že je o dvou párech, které si jedou řešit své problémy kamsi do Tramtárie? Komediií, nebo romantickým příběhem s nádechem erotiky? Nebo jde snad o psychologický a hořkosladký snímek, v němž se pokusíme proniknout do nitra hlavních postav?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.