Plakát k filmu: Sully: Zázrak na řece Hudson

Sully: Zázrak na řece Hudson Sully

dokina.cz
7,5

Premiéra 8. 9. 2016
USA, 2016, 96 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Clint Eastwood | celý štáb
Hrají:
Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn, Autumn Reeser, Holt McCallany | všichni herci

V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson“, když kapitán „Sully“ Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru.

V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson“, když kapitán „Sully“ Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Sully: Zázrak na řece Hudson

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Chesley Sullenberger dokázal s letadlem s nefunkčními motory přistát na řece Hudson a zachránit všechny na palubě. Během vyšetřování se ale ukázalo, že situaci možná neřešil tak, jak by měl. Stane se z hrdiny oběť systému, nebo dovede bojovat až do konce? Clint Eastwood natočil vynikající drama, které táhne dopředu přesný výkon Toma Hankse, ale i absence zbytečných vedlejších dějových linek a díky tomu i rychlé tempo. Oscarové ambice má Sully právem.

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Film o pilotovi, který přistáním na Hudsonu zachránil všech 155 lidí na palubě, mohl být akční, katastrofický, hysterický, heroický. Nic z toho naštěstí neplatí. Navzdory dokonalé rekonstrukci dramatických scén je komorní a hlavně dobrý.

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Drama s katastrofickými prvky připomíná Boj dánského režiséra Tobiase Lindholma. Vypráví příběh ve svém oboru respektovaného člověka, kterému jedno rozhodnutí může zničit život. Vysílá poselství, že boj proti byrokracii a vyšetřovacím komisím psychicky vyčerpává, ale pokud jste si jisti svou nevinnou, nevzdávejte se. Christian Jacob snímek podkreslil nenápadnou tesklivou hudbou, Tom Stern jej ozvláštnil kamerovými záběry z rozličných úhlů pohledu neworských obyvatel, kteří se stali 15. ledna svědky incidentu. Spolu s tradičně skvělým Tomem Hanskem a dalšími méně známými herci (Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn) představuje Sully: Zázrak na řece Hudson neobvyklý a emotivní film pro teenagery a dospělé. Výraznou tečkou jsou reálné záběry ze srazu kapitána Sullenbergera, jeho rodiny a přeživších cestujících letu 1549.

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  V lednu roku 2009 se pilotovi Chesleymu „Sullymu“ Sullenbergovi podařilo nemožné, tj. nouzově přistát s letadlem na řece Hudson a zachránit život všem 155 cestujícím, co byli na palubě, poté co krátce po opuštění letiště v New Yorku letadlo prolétlo hejnem divokých hus a přišlo o oba motory. Ojedinělou událost pak hrdinný kapitán popsal v autobiografické knize Sully: Zázrak na řece Hudson a stejný název nyní nese i tento film, který režíroval Clint Eastwood a hlavní roli v něm ztvárnil Tom Hanks.

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Očekávané spojení Toma Hankse a Clinta Eastwooda přineslo ovoce v podobě příjemně plynoucího dramatu podle skutečné události. Bude se vám taky líbit?

 • Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson na Total film

  Recenze Total film 85

  Sully: Zázrak na řece Hudson Režie Clinta Eastwooda zabránila přílišnému patosu a heroizování. Kapitána Sullyho zobrazuje především jako člověka. A to je na tomto počinu nejsympatičtější. Ostatně příslibem, že to dobře dopadne byl už minulý Eastwoodův film Americký Sniper.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sully: Zázrak na řece Hudson

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Terapie strašením a existence na hraně zákona

  Filmové premiéry: Terapie strašením a existence na hraně zákona

  7. 9. 2016 10:00 Další dobrodružství jelena Elliota a medvěda Booga, nouzové přistání na ledových vodách řeky Hudson, anonymní komunita pozorovatelů, usnadnění posledních dnů života a nelegální kopáči vltavínu. V 35. týdnu tohoto roku na nás čeká 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.