Plakát k filmu: Sůl a oheň

Sůl a oheň Salt and Fire

dokina.cz
4,1

USA, Francie, Německo, Mexiko, 2016, 98 min

Žánr:
thriller
Režie:
Werner Herzog | celý štáb
Hrají:
Michael Shannon, Veronica Ferres, Gael García Bernal | všichni herci

OSN vysílá do nejmenované země Jižní Ameriky tři vědce, aby zde vyšetřili původ a rozsah hrozivé ekologické katastrofy zvané Diablo Blanco. Ihned po příletu jsou ale zajati skupinkou teroristů najatých ředitelem nadnárodní společnosti, která katastrofu velmi pravděpodobně zapříčinila. Znepokojivý ekologický thriller Wernera Herzoga klade otázky po morálce a osobní zodpovědnosti každého z nás.

OSN vysílá do nejmenované země Jižní Ameriky tři vědce, aby zde vyšetřili původ a rozsah hrozivé ekologické katastrofy zvané Diablo Blanco. Ihned po příletu jsou ale zajati ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Sůl a oheň

  • Recenze Sůl a oheň na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 35

    Jestli bylo cílem natočit varovné memento doby poškozující lidmi obývanou planetu až k záhubě, drama o lidské morálce a společenské zodpovědnosti, o které je třeba říct, že na konci se musí převzít s grácií, nebo postavit ženu-vědkyni do čela významné mise zachránit svět, nic z toho dohromady nezafungovalo. Samozřejmě není třeba divákovi předhazovat pravdu a nic než pravdu, ale sousto by mělo být stravitelné a uvěřitelné. V případě tohoto koprodukčního filmu ale zůstává příliš slaným a nechávajícím pachuť nepochopení. Co se povedlo a přispělo k alespoň nějaké koherenci snímku je podmanivá hudba, která v kombinaci se zabíranou bolivijskou krajinou vyvolává meditativní stavy a přivádí ke smutně úvahové náladě, kterou solné Diablo Blanco možná chtělo vzbudit.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.