Plakát k filmu: Strýček Búnmí

Strýček Búnmí Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

dokina.cz
6,5

Premiéra 30. 9. 2010
Anglie, Španělsko, Francie, Německo, Holandsko, Thajsko, 2010, 114 min

Žánr:
komedie, fantasy
Režie:
Apichatpong Weerasethakul | celý štáb
Hrají:
Jenjira Pongpas | všichni herci

Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů. Film na motivy skutečného příběhu buddhistického mnicha se stal senzací letošního festivalu v Cannes, kde okouzlil porotu v čele s Timem Burtonem a získal hlavní cenu – Zlatou palmu.

Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 106 hlasů

Recenze filmu Strýček Búnmí

  • Recenze Strýček Búnmí na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Oficiální presskit tvrdí toto: Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů. Trailer tvrdí toto, a má pravdu: Moje "recenze" bude krátká. Podobně jako u posledních filmů Davida Lynche jsem měl velmi silný pocit, že tvůrce sice má nějakou svou jasnou vizi a nezanedbatelný filmařský talent, s jehož pomocí ji převedl na plátno, ale celý výsledek šel naprosto mimo mne, neoslovil mě ani v nejmenším, neměl jsem tušení, čím by mě měl oslovit a neviděl jsem v něm žádný "vtip", "čerpání z thajské hororové produkce" ani "čerpání z komiksů". Fantazie a hluboké emoce tam chvílemi byly, ale zlověstného hučení na soundtracku tam bylo víc.

Související články k filmu Strýček Búnmí

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.