Plakát k filmu: Starci na chmelu

Starci na chmelu Starci na chmelu

dokina.cz
7,2

Československo, 1964, 89 min

Žánr:
komedie, drama, romantický, muzikál
Režie:
Ladislav Rychman | celý štáb
Hrají:
Irena Kačírková, Libuše Havelková, Vladimír Pucholt, Josef Kemr, Miloš Zavadil | všichni herci

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda!

"Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu."

Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová.

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 348 hlasů
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Starci na chmelu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tým superzločinců a matky na pařbě

  Filmové premiéry: Tým superzločinců a matky na pařbě

  3. 8. 2016 12:00 Tým nejnebezpečnějších superzločinců, cesta za osvobozením od mateřských povinností, telefonní hovor vedoucí k setkání a nekončící boj se samotou a obezitou. 30. týden tohoto roku nám přinese 4 filmové premiéry, obnovenou premiéru legendárního Barbara Conana s Arnoldem Schwarzeneggerem a dvě české restaurované klasiky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Muzikál aneb Cesty ke štěstí - recenze českého filmového muzikálu

  Muzikál aneb Cesty ke štěstí - recenze českého filmového muzikálu

  12. 1. 2016 22:30 Nový český muzikál vypráví o dvacetiletých studentech konzervatoře, kteří se s dvěma profesory (Vica Kerekes, Roman Vojtek) vydávají na soustředění kamsi na venkov, kde mají nacvičit divadelní představení muzikálu "Starci na chmelu", které pak mají na konzervatoři veřejně předvést.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.