Plakát k filmu: Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

dokina.cz
7,4

USA, 1983, 134 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Richard Marquand | celý štáb
Hrají:
Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels, Ian McDiarmid, Frank Oz, James Earl Jones, Alec Guinness, Kenneth Colley, Warwick Davis, Richard Marquand, Debbie Lee Carrington, Paul Brooke, Tony Cox, Deep Roy | všichni herci

Luke Skywalker (Mark Hamill) se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola (Harison Ford) z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii..

Luke Skywalker (Mark Hamill) se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola (Harison Ford) z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2454 hlasů

Kde dávají v televizi?

24. září 13.20 hod.
28. září 14.05 hod.

Recenze filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

 • Recenze Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho na iDnes

  Recenze iDnes 70

  V roce 1983 snímek Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho završil původní triptych Hvězdných válek, a to opět s jiným režisérem za kamerou. Richard Marquand, který o čtyři roky později zemřel, si dopřál i malou roli.

Související články k filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 špatných filmů, které mohly být původně dobré

  5 špatných filmů, které mohly být původně dobré

  19. 5. 2017 16:12 Prometheus byl jenom betaverze – od tohoto čtvrtka 18. 5. je k vidění nový film Ridleyho Scotta jménem Vetřelec: Covenant! Pokračování Promethea a prequel k prvnímu Vetřelci má co napravovat – Scott má pošramocenou pověst právě po svém Prometheovi. Tomu přitom chybělo málo, aby se mohl do filmové historie zapsat pozitivně. Stejně jako dalším filmům z našeho seznamu stačilo, kdyby se na nich změnila jediná věc či byla dodržena původní vize.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mark Hamill měl možnost znovu si sáhnout na světelný meč z filmu Návrat Jediů

  Mark Hamill měl možnost znovu si sáhnout na světelný meč z filmu Návrat Jediů

  FEATURED 16. 1. 2017 00:32 Nostalgie na 100%.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 filmových sérií, jejichž pokračování přišlo po několika generacích

  5 filmových sérií, jejichž pokračování přišlo po několika generacích

  23. 6. 2016 10:30 Návrat velkofilmové legendy – tak se mluví o druhém dílu Dne nezávislosti, který již tento čtvrtek vrazí i do tuzemských kin. Ačkoliv nás od prvního filmu dělí jedna generace, ve filmovém světě druhý Den nezávislosti není rozhodně žádným rekordmanem. Některá pokračování totiž od jejich předlohy dělilo i víc než půl století! 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.