Plakát k filmu: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje Star Wars

dokina.cz
8,7

USA, 1977, 121 min

Žánr:
dobrodružný, akční, rodinný, sci-fi, fantasy
Režie:
George Lucas | celý štáb
Hrají:
Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing, Alec Guinness, Anthony Daniels, James Earl Jones, Garrick Hagon, Joe Johnston, Phil Tippett | všichni herci

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO.

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 403 hlasů
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vesmírná odysea nebo Star Wars? Vybíráme desítku nejlepších sci-fi filmů

  Vesmírná odysea nebo Star Wars? Vybíráme desítku nejlepších sci-fi filmů

  1. 4. 2016 10:00 Sci-fi (Science Fiction) je vědeckofantastický žánr vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života. Děj se většinou odehrává v budoucnosti, ve vesmíru nebo alternativní historii. Dnes jsme pro vás připravili desítku těch nejlepších sci-fi snímků historie.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hvězdné války, které nebyly: v čem se lišil Lucasův náčrt Nové naděje od filmu

  Hvězdné války, které nebyly: v čem se lišil Lucasův náčrt Nové naděje od filmu

  28. 11. 2015 22:00 Od odhalení Vadera jako Lukova otce po nezvyklé pojmenování prvního filmu v řadě jako “Episoda IV” doprovází sérii Hvězdné války celá řada legend spojených s tím, jak perfektně je tatínek George Lucas naplánoval dopředu. Pohled na to, jak komplikovaně vznikal scénář prvního filmu, však naznačuje zcela jiný obrázek. Seznamte se s příběhy Hvězdných válek, jak mohly skončit na plátně – než je George Lucas překoval do nám známé podoby. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Poezie Hvězdných válek - video vám ukáže, proč milovat i prequely

  Poezie Hvězdných válek - video vám ukáže, proč milovat i prequely

  28. 9. 2015 15:55 Všichni víme, že prequely k Hvězdným válkám se příliš nepovedly. Sice najdete názory lidí, kterým se docela návrat do světa Star Wars líbil, ale většina se asi shodne, že na staré filmy to nemá. Tohle video ovšem možná změní váš názor!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.