Plakát k filmu: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

dokina.cz
6,2

USA, 1999, 136 min

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
George Lucas | celý štáb
Hrají:
Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Pernilla August, Ian McDiarmid, Oliver Ford Davies, Hugh Quarshie, Anthony Daniels, Frank Oz, Terence Stamp, Brian Blessed, Ray Park, Celia Imrie, Dominic West, Sofia Coppola, Keira Knightley, Bronagh Gallagher, Roman Coppola | všichni herci

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali...

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 693 hlasů

Recenze filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Recenze Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Pro mnohé jen oprášená sci-fi kontroverze, pro mladší diváky konečně šance vidět Star Wars v kinech, a jednoznačně důkaz toho, že dobře udělané triky a chytře vymyšlený svět odolají zubu času, na rozdíl od konvertovaného 3D, které bylo zastaralé ještě předtím, než se vyklubalo na svět.

 • Recenze Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Vstupenku na Epizodu 1 - Skrytou hrozbu si před šestnácti lety člověk musel koupit, protože nevidět nový díl Hvězdných válek znamenal pád do společenské nicoty. Ale než si ji koupil, musel si ujasnit, co od filmu čeká. Milovník klasické sci-fi či Tarkovského vizí neměl v kině co pohledávat, pokud nedostal chuť na pohádku.

Trailer k filmu

Související články k filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

  Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

  13. 12. 2017 12:43 Jakkoliv tvůrci z LucasFilmu osekali oficiální kánon o hromadu věcí, pořád je v něm mnohem víc, než jen samotné filmy. Těch je v tuto chvíli devět: původní trilogie, prequelová trilogie, dvě nová pokračování a Rogue One.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 nejzbytečnějších prequelů

  7 nejzbytečnějších prequelů

  25. 4. 2016 10:00 Snímek Sněhurka a lovec z roku 2012 sice nebyl žádným velkým hitem, přesto se tento týden dočká svérázného pokračování! Snímek Lovec: Zimní válka se jako tzv. prequel totiž odehrává před událostmi Sněhurky a lovce. Byť prequely slibují celou řadu kreativních způsobů rozvinutí původní zápletky, valná většina z nich je mrzké kvality, a v důsledku vlastně zbytečná. Připomeňte si několik podobných filmů, o které nikdo nežádal.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Reakce fanoušků před zhlédnutím a po zhlédnutí Star Wars: Skrytá hrozba

  Reakce fanoušků před zhlédnutím a po zhlédnutí Star Wars: Skrytá hrozba

  9. 12. 2015 18:39 Nejnovější díl Hvězdných válek už je skoro za rohem, tak není od věci si připomenout, jaké to bylo před 16 lety, když do kin akorát vstoupila Skrytá hrozba.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.