Plakát k filmu: Spring Breakers

Spring Breakers Spring Breakers

dokina.cz
5,8

USA, 2012, 92 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, drama, kriminální
Režie:
Harmony Korine | celý štáb
Hrají:
Selena Gomez, James Franco, Heather Morris, Ashley Benson, Rachel Korine | všichni herci

Spring Breakers je americký film natočený v roce 2012 režisérem Harmony Korine, s herci v hlavních rolích: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine, a James Franco. Příběh pojednává o čtyřech vysokoškolských studentkách, které se rozhodly vykrást fast food, aby měly peníze na zaplacení jarních prázdnin.

Děj
Faith (Selena Gomez), Candy (Vanessa Hudgens), Brit (Ashley Benson), a Cotty (Rachel Korine) jsou nejlepší kamarádky už od základní školy. Bydlí spolu na koleji a chtějí zažít nějaké dobrodružství. Na jarní prázdniny chtějí odjet na Floridu, tak se rozhodnou vykrást restauraci, aby měly z čeho svůj výlet zaplatit. Během pobytu na Floridě je na párty zadrží policie, a za držení drog skončí ve vězení. Alien (James Franco), dealer drog a zbraní, za ně zaplatí kauci, aby pro něj na oplátku odvedly špinavou práci.

Produkce
Harmony Korine uvedl, že napsal scénář k filmu Spring Breakers částečně proto, aby si vynahradil všechny svoje jarní prázdniny, během kterých se věnoval skateboardingu a přišel tedy o příležitosti k prožití nezapomenutelných zážitků, které prožili jeho spolužáci na Floridě. Původní obsazení hlavních ženských rolí mělo být: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Rachel Korine a Emma Roberts. Emma Roberts ale nakonec ve filmu nepůsobí kvůli neshodám, které se nepodařilo vyřešit. Postava, kterou ve filmu hraje James Franco je inspirována Floridským rapperem jménem Dangerous.

Spring Breakers je americký film natočený v roce 2012 režisérem Harmony Korine, s herci v hlavních rolích: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine, a James ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 505 hlasů

Recenze filmu Spring Breakers

 • Recenze Spring Breakers na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Čtyři úplně normální americké vysokoškolačky mají jarní prázdniny, takže vyloupí bistro a jedou si za ukradené peníze užívat na Floridu (chlastat, hulit péra, válet se v bazénu, to vše v bikinách nebo bez nich). Když je záhy zavřou, z vězení je vyplatí gangsta týpek (James Franco), se kterým začnou provádět loupežná přepadení (stále v bikinách, jenom mají navíc masky)... Harmony Korine (člověk, který tento film napsal a režíroval, a je mu 40 let) byl odjakživa provokatér a nestyděl se ve svých filmech ukázat prsa (cizí) i jiné části těl. BTW, ta červenovlasá mladá dáma má stejné příjmení jako on, ale překvapivě to není jeho dcera, nýbrž manželka... Což k němu docela sedne. Jistě není náhoda, že do hlavních rolí obsadil Vanessu Hudgensovou a Selenu Gomezovou, které nejsou moc dobré herečky, ale zato nad jejich obrázky hodně masturbují teenageři, kteří nejvíce chodí do kin. Jistě není náhoda, že na původním soundtracku kromě Cliffa Martineze pracoval také Skrillex, kterým režisér jistě z hloubi duše opovrhuje, ale mnoho mladých diváků na film půjde kvůli jeho hudbě. Tedy, "hudbě"... Důležité je, že k tomuto konkrétnímu psycho filmu se tato konkrétní psycho hudba hodí perfektně: A pokud celý film berete jako stominutový videoklip ke stominutové sekvenci songů a tracků nejrůznějších žánrů (včetně kompletního songu Britney Spears), pak pravděpodobně budete spokojeni, protože střih je hbitý a vizuální efekty psychedelické (viz video výše). Pokud navíc očekáváte i nějaký film s dějem, tak je to trochu komplikovanější, protože ve Spring Breakers není úplně jasné, co je exploitace, co je postmodernismus, a co se doopravdy stalo. Občas se děj stává tak absurdním, že musí jít o nějaké psychopatické vize jeho hrdinů nebo režiséra (mnoho hlášek a celých souvětí se během filmu několikrát doslovně opakuje v nejnáhodnějších souvislostech). Ty čtyři dámy v hlavních rolích nejsou bůhvíjak dobré herečky, ale většinou se na ně dobře kouká. James Franco je ve své roli gangstera s přezdívkou "Alien" naprosto úžasný (dost dlouho mi trvalo, než jsem ho vůbec poznal) a vzbuzoval ve mně touhu, aby se Harmony Korine vykašlal na nastavování zrcadel a natočil pořádnou gangsta badass psycho podívanou, jako třeba Tarantino blahé paměti. On se ale snažil jít o něco dál než Tarantino a vložit do toho všeho nějaké své originální proklamace, což bylo bohužel poněkud na úkor zábavy. P.S: Různých frontalů je ve filmu hodně, ale ne od hlavních představitelek!

Související články k filmu Spring Breakers

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vanessa Hudgens si vystřihla v novém filmu žhavý striptýz!

  Vanessa Hudgens si vystřihla v novém filmu žhavý striptýz!

  9. 7. 2013 08:00 Mladá herečka má v poslední době štěstí na filmy, kde se musí odhalovat. Nejinak tomu je i v jejím nejnovějším filmu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vanessa Hudgens vyslala na internet nové sexy video!

  Vanessa Hudgens vyslala na internet nové sexy video!

  3. 4. 2013 07:45 Týden po představení nové písně natočila čtyřiadvacetiletá herečka a zpěvačka třicetivteřinové video s názvem $$$ex, kde účinkuje spoře oděná společně s několika tanečnicemi v odvážných pózách.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Spring Breakers

  Spring Breakers

  15. 3. 2013 11:07 Čtyři sexy středoškolačky se rozhodnou vyloupit fast food, aby měly peníze na krátkou jarní dovolenou. Jenže to je jenom začátek…

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.