Plakát k filmu: Spring Breakers

Spring Breakers Spring Breakers

dokina.cz
5,8

USA, 2012, 92 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, drama, kriminální
Režie:
Harmony Korine | celý štáb
Hrají:
Selena Gomez, James Franco, Heather Morris, Ashley Benson, Rachel Korine | všichni herci

Spring Breakers je americký film natočený v roce 2012 režisérem Harmony Korine, s herci v hlavních rolích: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine, a James Franco. Příběh pojednává o čtyřech vysokoškolských studentkách, které se rozhodly vykrást fast food, aby měly peníze na zaplacení jarních prázdnin.

Děj
Faith (Selena Gomez), Candy (Vanessa Hudgens), Brit (Ashley Benson), a Cotty (Rachel Korine) jsou nejlepší kamarádky už od základní školy. Bydlí spolu na koleji a chtějí zažít nějaké dobrodružství. Na jarní prázdniny chtějí odjet na Floridu, tak se rozhodnou vykrást restauraci, aby měly z čeho svůj výlet zaplatit. Během pobytu na Floridě je na párty zadrží policie, a za držení drog skončí ve vězení. Alien (James Franco), dealer drog a zbraní, za ně zaplatí kauci, aby pro něj na oplátku odvedly špinavou práci.

Produkce
Harmony Korine uvedl, že napsal scénář k filmu Spring Breakers částečně proto, aby si vynahradil všechny svoje jarní prázdniny, během kterých se věnoval skateboardingu a přišel tedy o příležitosti k prožití nezapomenutelných zážitků, které prožili jeho spolužáci na Floridě. Původní obsazení hlavních ženských rolí mělo být: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Rachel Korine a Emma Roberts. Emma Roberts ale nakonec ve filmu nepůsobí kvůli neshodám, které se nepodařilo vyřešit. Postava, kterou ve filmu hraje James Franco je inspirována Floridským rapperem jménem Dangerous.

Spring Breakers je americký film natočený v roce 2012 režisérem Harmony Korine, s herci v hlavních rolích: Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine, a James ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 501 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.