Plakát k filmu: Spartakus

Spartakus Spartacus

dokina.cz
8,0

USA, 1960, 184 min

Žánr:
historický, drama, životopisný, válečný
Režie:
Stanley Kubrick | celý štáb
Hrají:
Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmons, Charles Laughton, Peter Ustinov, John Gavin, Nina Foch | všichni herci

Historický velkofilm vyprávějící o vzpouře římských otroků, vedené v letech 74–71 před naším letopočtem, byl natočen podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Howarda Fasta. Sledujeme v něm osudy vzpurného otroka Spartaka, od jeho osvobození z libyjských dolů, kdy je prodán trenérovi gladiátorů Batiatovi, za něhož musí bojovat v římské aréně. Tady se zamiluje do otrokyně Varinie. Jednou se ale Spartakus proti svému pánovi vzbouří a s družinou dalších gladiátorů prochází městy, hledají svobodu. Jeho armáda je stále silnější a postupně se přesouvá až na jih Itálie, kde chce překročit moře a vrátit se domů. V samotném Římě se zatím povstání otroků stane rozhodujícím prvkem v politickém boji mezi senátory, kteří chtějí využít situace ke zvýšení vlastní moci. Vítězné boje Spartaka nad početnějšími vojsky Římanů musí jednoho dne zákonitě vystřídat porážka.

Historický velkofilm vyprávějící o vzpouře římských otroků, vedené v letech 74–71 před naším letopočtem, byl natočen podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Howarda ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 26 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Související články k filmu Spartakus

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Starověký Řím ve filmu - přehlídka legendárních snímků o antice

    Starověký Řím ve filmu - přehlídka legendárních snímků o antice

    19. 3. 2014 09:30 Chcete se dozvědět něco víc o starověkém Římu a nechce nic číst? Pak v dnešní době už můžete v klidu sáhnout po nepřeberném množství hraných filmů. Samozřejmě to myslíme v nadsázce, ale rozhodně už se nemusíte bát, že nenajdete dobrý film. Připravili jsme pro vás výběr těch nejzajímavějších filmů, v nichž tato antická říše hraje hlavní roli.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.