Plakát k filmu: Sobík Niko

Sobík Niko Niko - Lentäjän poika

dokina.cz
5,3

Německo, Irsko, Finsko, Dánsko, 2008, 80 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Michael Hegner | celý štáb
Hrají:
Hannu-Pekka Björkman, Vesa Vierikko, Minttu Mustakallio, Elina Knihtilä | všichni herci

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec. Dospělí z Nikova stáda však nemají pro sobíkův talent nejmenší pochopení a děti se mu smějí.

Vlastně vůbec nikdo nevěří, že jeho otec je mezinárodní hvězda. Jediný, kdo ho podporuje a věří mu, je neohrabaná veverka jménem Julius. Přes přísné zákazy stáda se Niko rozhodne nacvičovat svůj let na kopci, na němž hrozí útok hladových vlků. Při jeho smůle ho samozřejmě vlci zbystří a celé stádo se musí vydat hledat nový úkryt. Niko se cítí provinile, a proto opustí stádo, svou matku i kamarádku Sagu a společně s Juliem se vydá na dalekou cestu za svým otcem…

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 212 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Sobík Niko

  • Recenze Sobík Niko na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Malý sobík Niko nezná svého tátu, ale rozhodne se ho najít. Od mámy pouze ví, že to byl člen Santovy letky, který se s ní před rokem na jednu noc spustil. A tak se Niko, doprovázen plachtícím veverčákem, vydává za Santou (a tím - jak se domnívá - za tátou). V patách jsou mu zlí sobožraví vlci. Sobík Niko je nejdražším finským animovaným filmem všech dob (což pro mě má podobnou konotaci jako termín "nejslavnější český raper" ). Plusem je, že celý film je roztomile "nevinný", bez narážek na Britney Spears a Davida Beckhama, bez současných pop hitů, bez šílených videoherních akčních sekvencí. Ale to je bohužel všechno. Vizuální podoba není vyloženě žalostná, ale většina scén vypadá tak nějak "pustě a prázdně", jako slabší videohra na PlayStationu 3) a animace je pochopitelně hluboko pod úrovní čehokoliv od Pixaru nebo Disneyho. Po odhalení celkem slušné zápletky (té s neznámým otcem, láskou na jednu noc a touhou malého Nika létat) se děj ubírá stoprocentně předvídatelným směrem. Rozhodně se nedá říct, že by mě Niko štval. Ale nebylo v něm naprosto nic, co by mě jakkoliv zaujalo - ať už pozitivně nebo negativně.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.