Plakát k filmu: Sněhová pole Ivana Hartla

Sněhová pole Ivana Hartla Sněhová pole Ivana Hartla

Česká Republika, 2012, 70 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Jana Počtová | celý štáb

Portrét vykořeněného bohéma, jenž v důsledku posrpnové emigrace žije dlouhá léta v Londýně a postrádá doklady, které by mu umožnily návrat do Čech. Autorka nahlíží do jeho zpustlého bytu, kde lze chodit pouze po posteli a který zarostlý exot označuje za uměleckou instalaci. Obsáhlé rozhovory odkrývají jeho pozoruhodnou duši, poznamenanou zasutými traumaty z mládí, ale i osobitým pojetím svobody, originálními zálibami a vstřícností vůči vykolejeným bližním. Deziluzívní sonda jednoho kontroverzního osudu sleduje i snahy o získání příslušných dokumentů z české ambasády, iniciované režisérkou filmu.

Portrét vykořeněného bohéma, jenž v důsledku posrpnové emigrace žije dlouhá léta v Londýně a postrádá doklady, které by mu umožnily návrat do Čech. Autorka nahlíží do jeho ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.