Plakát k filmu: Smrt v Sarajevu

Smrt v Sarajevu Smrt u Sarajevu

dokina.cz
6,5

Premiéra 9. 3. 2017
Francie, Bosna a Hercegovina, 2016, 85 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Izudin Bajrovic, Jacques Weber, Luna Mijović | všichni herci

Politický thriller, provokativní drama, inovativní divadelní adaptace – myšlenkově podnětná sonda do principů nestálé „balkánské duše“ a třaskavého evropského století.

Danis Tanović na půdorysu jediné budovy kloubí filozoficko-historickou disputaci o konfliktech evropského kontinentu, civilní lidskou (tragi)komedii o jedné neúspěšné zaměstnanecké stávce a modelový příběh. Filmu dominují nápaditě koncipované dlouhé sledovací záběry napříč interiéry a symbolická hierarchie jednotlivých pater Hotelu Evropa. Politický thriller, provokativní drama, inovativní divadelní adaptace – myšlenkově podnětná sonda do principů nestálé „balkánské duše“ a třaskavého evropského století.

Politický thriller, provokativní drama, inovativní divadelní adaptace – myšlenkově podnětná sonda do principů nestálé „balkánské duše“ a třaskavého evropského století. Danis ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Smrt v Sarajevu

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: cenami ověnčený Masaryk a tropický ostrov plný příšer

    Filmové premiéry: cenami ověnčený Masaryk a tropický ostrov plný příšer

    8. 3. 2017 10:15 Tento týden vtrhne do českých kin cenami ověnčený snímek Masaryk. Na sobotním vyhlášení Českého lva získal rekordních 12 sošek. Kromě Masaryka si můžete zajít na nového King Konga, který se dočkal zcela nového provedení, politický thriller Smrt v Sarajevu nebo dokumentární snímek o muzikantovi, ze kterého lidé udělali symbol protibolševického postoje.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.