Plakát k filmu: Smrt v Benátkách

Smrt v Benátkách Morte a Venezia

dokina.cz
7,6

Francie, Itálie, 1971, 130 min

Žánr:
drama
Režie:
Luchino Visconti | celý štáb
Hrají:
Dirk Bogarde, Nora Ricci, Marisa Berenson, Carole André, Silvana Mangano, Franco Fabrizi, Romolo Valli, Marco Tulli | všichni herci

Spisovatel Gustav Aschenbach, trávící prázdiny v cizině, je rezervovaný vůči celému světu. Pak ale letmo zahlédne někoho, kdo ho inspiruje, aby dal prostor skryté vášni. A to předznamená jeho zkázu. Režisér Luchino Visconti přetváří klasickou novelu Thomase Manna ve veledílo síly a krásy. Visconti je posedlý umělec: jeho filmy jsou plné nálad, dobových detailů a emocí kypějících pod klidným povrchem.

Smrt v Benátkách - film, který svému tvůrci přinesl speciální cenu 25. výročí filmového festivalu v Cannes, je Visconti v plné kráse.

Spisovatel Gustav Aschenbach, trávící prázdiny v cizině, je rezervovaný vůči celému světu. Pak ale letmo zahlédne někoho, kdo ho inspiruje, aby dal prostor skryté vášni. A to ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 150 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.