Plakát k filmu: Skromné pohoštění

Skromné pohoštění Paziraie sadeh

dokina.cz
7,0

Irán, 2012, 100 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Leyla a Kaveh tvoří dobře situovaný pár. V autě křižují horské silničky a v rámci kruté a bizarní hry rozdávají igelitové pytlíky s penězi všem chudákům a ubožákům, které potkávají. Pohrdavé obšťastňování šokovaných bližních, jež si dvojice dokumentuje pomocí mobilu, nejdřív probíhá podle plánu. Najdou se však i tací, kteří podivný dar odmítnou, jiní dovedou bezohledné cizince uvést do rozpaků. Amorální hra, jejíž součástí je i vymýšlení nejrůznějších historek, se tak pomalu začne obracet proti cynickým manipulátorům... Temně humorné podobenství směřuje ke kritice moderní společnosti, mrhající svými prostředky, silami i emocemi v uměle vykonstruovaných hrátkách. Dramaticky sevřené, minimalistické vyprávění umocňují nádherné přírodní kulisy, sledované v průběhu čtyřiadvaceti hodin, i civilní herecké výkony obou hlavních představitelů.

Leyla a Kaveh tvoří dobře situovaný pár. V autě křižují horské silničky a v rámci kruté a bizarní hry rozdávají igelitové pytlíky s penězi všem chudákům a ubožákům, které ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.