Plakát k filmu: Skici Franka Gehryho

Skici Franka Gehryho Sketches of Frank Gehry

dokina.cz
7,0

USA, Německo, 2005, 83 min

Žánr:
životopisný, dokumentární
Režie:
Sydney Pollack | celý štáb

Papírové čtvrtky, lepící páska a nesmírná představivost a troufalost bořit fyzikální zákony stačí Franku O. Gehrymu, aby každou svou další stavbou prohluboval pověst jednoho z nejgeniálnějších architektů současnosti. Jeho monumentální budovy z titanu a skla, betonu a oceli, dřeva a kamene se rodí rovnou jako trojrozměrné. Světové renomé a doživotní slávu zajistily Gehrymu mimo jiné stavby Guggenheimova muzea v Bilbau a koncertního sálu Walt Disney Concert Hall v Los Angeles, v českém kontextu se proslavil především projektem Tančícího domu na Rašínově nábřeží.

Český divák má nyní jedinečnou příležitost seznámit se s Gehryho dílem v celé jeho šíři, aniž by opustil sedadlo svého oblíbeného kina: prostřednictvím dokumentárního filmu o životě, díle a především procesu tvorby Franka Gehryho. Film natočil během pěti let blízký Gehryho přítel Sydney Pollack, veřejnosti známý spíše jako režisér hraných filmů (Vzpomínky na Afriku, 1985 či Tootsie, 1982).

Papírové čtvrtky, lepící páska a nesmírná představivost a troufalost bořit fyzikální zákony stačí Franku O. Gehrymu, aby každou svou další stavbou prohluboval pověst jednoho z ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 212 hlasů

Recenze filmu Skici Franka Gehryho

  • Recenze Skici Franka Gehryho na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Frank Gehry je slavný architekt , který se proslavil svými "divokými" stavbami, ignorujícími pravé úhly (má na svědomí například "Tančící dům" v Praze u Vltavy). Tento dokument z roku 2005, režírovaný slavným Sydneyem Pollackem (Gehryho přítelem) se mi líbil, protože jsem o Gehrym nevěděl téměř nic a naprosto většinu jeho děl, představovaných ve filmu, jsem neznal. Teď už vím, že až budu multimiliardář, budu chtít, aby mi navrhl dům uprostřed lesů. Ale musím si pospíšit, než umře. Pokud se o architekturu zajímáte a Gehryho znáte, obávám se, že vás film ničím nepřekvapí. Prostě uvidíte pár Gehryho projektů, dozvíte se něco o tom, jak žil a uslyšíte pár jeho mouder. Přestože má film necelých 90 minut, ke konci už se dost vleče.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.