Plakát k filmu: Single Man

Single Man Single Man, A

dokina.cz
6,9

Premiéra 15. 7. 2010
USA, 2009, 96 min, od 12 let

Žánr:
drama, psychologický
Režie:
Tom Ford | celý štáb
Hrají:
Colin Firth, Matthew Goode, Julianne Moore, Ginnifer Goodwin, Nicholas Hoult, Lee Pace, Keri Lynn Pratt, Ryan Simpkins, Nicole Steinwedell | všichni herci

Příběh se odehrává roku 1962 v Los Angeles a zachycuje den v životě vysokoškolského učitele George (Colin Firth), který se vyrovnává se smrti svého dlouholetéhopartnera Jima.

George je v průběhu dne pronásledován svým studentem (Nicholas Hoult) nebo setkává se se svou kamarádkou Charley (Julianne Moore). Po těchto událostech uvažuje, zda-li má ještě život vůbec nějaký smysl.

Příběh se odehrává roku 1962 v Los Angeles a zachycuje den v životě vysokoškolského učitele George (Colin Firth), který se vyrovnává se smrti svého dlouholetéhopartnera Jima. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 309 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Single Man

  • Recenze Single Man na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    George je gay, kterého opustila láska jeho života a on hledá z nastálé situace řešení. Ve stručnosti to zahrnuje především zamyšlené hledění do prázdna a probírání se vzpomínkami. Single Man je umělecky hodnotný film, přičemž "umělecky" znamená především vizuálně krásný a hudebně přesný. Neznamená to bohužel scenáristicky zajímavý, což ho degraduje na poněkud přehnaně nablýskanou, ale uvnitř prázdnou skořápku bez obsahu. Pokud vás lákají módní retropřehlídky nebo potřebujete nabrat inspiraci pro novou bytovou dekoraci, pořád do toho ale jděte. "Designovější" film letos v kinech asi nenajdete.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.