Plakát k filmu: Sin Nombre

Sin Nombre Sin Nombre

dokina.cz
8,1

USA, Mexiko, 2009

Žánr:
thriller, dobrodružný, drama, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Paulina Gaitan | všichni herci

Život na mexicko-americké hranici umí být krutý a nabízí životní příběhy, které by nikdo z nás nechtěl prožít. O to vděčnější jsou takové látky pro filmaře. Do téhle neklidné části planety se vydává i film Sin Nombre, epické drama debutujícího režiséra a scénáristy Cary Joji Fukunaga (držitel studentského Oscara), který získal cenu za režii na letošním festivalu v Sundance.
Snímek Sin Nombre líčí strastiplnou pouť imigrantů ze Střední Ameriky do Spojených států, kde zde chtějí začít nový život. Zároveň se dívá do kuchyně nelítostných mexických gangů, které od dveří do lepšího světa často drží pomyslné klíče.

Ve filmu se splétá několik lidských osudů: Příběh Sayry (Paulina Gaitan), dospívající dívky z Hondurasu, jejíž dosavadní životní perspektiva spočívá v pouhém živoření. Ale shledání s dávno odcizeným otcem přináší nečekanou možnost – emigrovat do Mexika a odtud do Spojených států, kde si její otec založil novou rodinu. Se snem o lepším životě se Sayra vydává na cestu.

Druhým hlavním hrdinou je Casper (Edgar Flores), teenager z mexické Tapachuly, jehož rodinu nahrazuje zločinecký gang Mara Salvatrucha. Casper sem právě přivedl nového člena, dvanáctiletého Smileyho (Kristyan Ferrer), který na rozdíl od něj nemá potíže do zločinecké struktury a jejího řádu zapadnout. Casper se navzdory pravidlům gangu snaží utajit svůj milenecký poměr, na což jeho partnerka doplatí.

Příběh imigrantky Sayry a gangstera Caspera se protne na střeše vlaku, který míří do Spojených států. Caspera sem přivedl příkaz šéfa gangu, aby okrádal cestující. Ve chvíli, kdy dívku uvidí, rozhodne se jí pomoci. Jenže moc gangu je všudypřítomná a na jeho neposlušné ovečky číhají vlci…

Život na mexicko-americké hranici umí být krutý a nabízí životní příběhy, které by nikdo z nás nechtěl prožít. O to vděčnější jsou takové látky pro filmaře. Do téhle neklidné ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 349 hlasů
  • -

Recenze filmu Sin Nombre

  • Recenze Sin Nombre na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

  • Recenze Sin Nombre na fffilm

    Recenze fffilm 100

    Dva prolínající se příběhy mladých ilegálních imigrantů, keří se snaží ze Střední Ameriky dostat do USA a jejich životy jsou osudově ovlivněny gangy. Sin Nombre ("beze jména") je něco jako Milionář z chatrče , ale bez pohádkovosti. A bez milionáře. A bez chatrče (ale ta vlastně nebyla ani v Milionáři z chatrče ). A na jiném kontinentu. Ale víte, jak to myslím... Pro hrdiny filmu jsou Spojené státy něco vzdáleného, pohádkového. Když se vám tam podaří utéct, všechny vaše probémy (například to, že nemáte peníze nebo vás chce vás gang zabít) se zázračně vyřeší. Jedenatřicetiletý Cary Jôji Fukunaga (navzdory jménu Američan) napsal a režíroval svůj celovečerní debut neuvěřitelně jistou rukou. Bezchybně vede neznámé herce (mluvící španělsky), bezchybně spřádá osudy svých hrdinů až k osudovému vyvrcholení, a bezchybně skládá záběry a hudbu s polodokumentární profesionalitou Michaela Manna, Dannyho Boylea nebo Stevena Soderbergha - nikoliv jednatřicetiletého debutanta. Obzvlášť jsem ocenil několik okamžiků, ve kterých dojde k něčemu extrémně dramatickému, ale je to natočeno tak "věcně", že si chvíli nejste jisti, jestli se to doopravdy stalo - podobně jako hrdinové, kteří u toho jsou. To, že se podobné smutné příběhy v oněch končinách opravdu každý den dějí, to je pouze třešnička na dortu. P.S: Film bude uveden v naší normální kinodistribuci.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.