Plakát k filmu: Šimon a duby

Šimon a duby Simon och ekarna

dokina.cz
6,2

Premiéra 6. 6. 2013
Německo, Švédsko, Norsko, Dánsko, 2011, 107 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Lisa Ohlin | celý štáb
Hrají:
Bill Skarsgård, Jan Josef Liefers, Katharina Schüttler | všichni herci

„Každá rodina má tajemství. Příběh židovského chlapce, který dospívá a hledá sebe sama během 2. světové války v politicky neutrálním Švédsku.”

Snímek Lisy Ohlin, Šimon a duby, byl uveden v oficiálních filmových selekcích velkých MFF v Berlíně, v Seattlu a v Palm Springs v roce 2011 a získal dvě ceny Gulbagge Award, udělované Švédským filmovým institutem (lokální obdoba ceny Oscar). Je adaptací stejnojmenného bestselleru mezinárodní známé švédské spisovatelky Marianney Friedriksson. Prostřednictvím jedinečného příběhu mladého chlapce Šimona a jeho židovského kamaráda Isaka, kteří musí čelit nepříznivému období druhé světové války, Lisa Ohlin přináší unikátní obraz společenské situace tehdejší doby a popis židovské otázky ve Švédsku. V hlavní roli se představí mladý a talentovaný švédský herec Bill Skarsgård – syn mezinárodně známého herce Stellana, - který byl za tento herecký výkon porotou Berlínského filmového festivalu vyhlášen za jednoho z představitelů Shooting Star za rok 2012.

„Každá rodina má tajemství. Příběh židovského chlapce, který dospívá a hledá sebe sama během 2. světové války v politicky neutrálním Švédsku.”Snímek Lisy Ohlin, Šimon a duby, byl ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Šimon a duby

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Šimon a duby

    Šimon a duby

    6. 6. 2013 16:00 Velkolepý snímek pojednává o rozchodu poznamenaného břemeny dávno minulými a hledáním sama sebe.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.