Plakát k filmu: Sieranevada

Sieranevada Sieranevada

dokina.cz
7,9

Premiéra 17. 11. 2016
Francie, Chorvatsko, Rumunsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, 2016, 173 min

Žánr:
drama
Režie:
Cristi Puiu | celý štáb
Hrají:
Eugenia Bosânceanu | všichni herci

Na ploše jednoho bytu provádí významný rumunský tvůrce brilantní a hlubokou analýzu jedné rodiny i celé postkomunistické společnosti.

Tři dny po teroristických útocích na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo a čtyřicet dní po smrti otce přijíždí Lary, úspěšný lékař, do rodičovského bytu, aby tu strávil sobotu se zbytkem rodiny a uctil památku zesnulého. Vrcholem má být příchod kněze a zádušní hostina. Vše je naplánováno, ale nic nevychází. Program narušují drobné nehody, pozdní příchody, vpády nezvaných hostů, neustávající sled rozmíšek, které odhalují mnohé o samotných aktérech i společnosti, jíž jsou součástí.

Na ploše jednoho bytu provádí významný rumunský tvůrce brilantní a hlubokou analýzu jedné rodiny i celé postkomunistické společnosti. Tři dny po teroristických útocích na ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Sieranevada

 • Recenze Sieranevada na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Rumunští režiséři Cristi Puiu a Cristian Mungiu jsou vnímáni jako zakladatelé rumunské nové vlny, díky nimž se rumunská filmografie dostala do mezinárodního povědomí. První ze jmenovaných nyní přichází se snímkem Sieranevada, jenž je popisován jako intenzivní a hutný divácký zážitek, což je dáno jednak jeho dusnou atmosférou v komorním prostředí stísněného bytu ve starém činžáku, ale i tím, že se odehrává prakticky v reálném čase a trvá skoro tři hodiny.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sieranevada

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  16. 11. 2016 10:01 Sbírka vzácných magických tvorů, postranní úmysly filmového producenta, idylický život rozbitý sociálním a politickým chaosem 60. let, hluboká analýza jedné rodiny, a americký obchodník v neznámém světě. 44. týden tohoto roku přináší 5 filmových premiér a dokument zobrazující tragické osudy legendy dvou československých revolucí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.