Plakát k filmu: Seriózní muž

Seriózní muž Serious Man, A

dokina.cz
7,7

Premiéra 19. 8. 2010
USA, Anglie, Francie, 2009, 105 min

Žánr:
drama
Režie:
Ethan Coen | celý štáb
Hrají:
Warren Keith, Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed, Sari Lennick, Amy Landecker, George Wyner, Katherine Borowitz, Fyvush Finkel, Simon Helberg, Adam Arkin, Michael Lerner | všichni herci

V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena Judith (Sari Lennick) opouští. Zamilovala se do jednoho z jeho okázalejších známých, Sye Ablemana (Fred Melamed), který na ni působí rozhodněji než nesmělý Larry.

V bytě s nimi bydlí jeho věčně nezaměstnaný bratr Arthur (Richard Kind), Larryho syn Danny (Aaron Wolff) je neustále v potížích a dcera Sarah (Jessica McManus) krade Larrymu peníze z peněženky a spoří na plastickou operaci. Anonym se ho snaží připravit o místo, jeden ze studentů ho uplácí a současně vydírá, a sousedka odvedle ho mučí tím, že se opaluje nahá. Zoufalý Larry se vydá s prosbou o pomoc za třemi různými rabíny, aby mu pomohli vypořádat se s jeho problémy a stát se lepším člověkem. Seriózním mužem.

V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 276 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Seriózní muž

 • Recenze Seriózní muž na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Larry Gopnik by rád pochopil, proč ho HaShem navštěvuje příkořími. Larry je totiž vědec a odmítá přijmout mystérium, které obklopuje události. Otázky však vedou jen k dalším a dalším katastrofám. Seriózní muž radikálním a vyhraněným pohledem na svět nepochybně přivede jedny k úvahám o naprosté neosobnosti, zatímco druhé zasáhne vůbec nejosobnějšími kalibry z pověstného Coenovic arzenálu. Neumím k tomu říci nic duchaplnějšího než „accept the mystery“. Larry Gopnik je můj hrdina stejně jako kdysi Dude.

 • Recenze Seriózní muž na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Bezmála rok trvalo, než do Česka dorazil Seriózní muž, loňský film Ethana a Joela Coenových, jenž měl dvě nominace na Oscara. Tentokrát bratři nevyhráli, ale znovu překvapili a rozhodně nezklamali.

Související články k filmu Seriózní muž

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Seriózní muž

  Seriózní muž

  17. 8. 2010 08:00 Někdy se zkrátka nic nedaří

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Snímek Seriózní muž od bratrů Coenových přijde do kin v polovině srpna

  Snímek Seriózní muž od bratrů Coenových přijde do kin v polovině srpna

  15. 7. 2010 19:00 V polovině srpna se v českých kinech objeví americký film režisérů Joela a Ethana Coenových s názvem Seriózní muž, který se s ohlasem setkal na MFF v Karlových Varech. Oba bratři byli i scenáristy a producenty snímku, který se do distribuce dostává se sloganem: Někdy se zkrátka nic nedaří. Dnes byl uveden na pracovní projekci v Praze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.