Plakát k filmu: Sedm psychopatů

Sedm psychopatů Seven Psychopaths

dokina.cz
7,0

Premiéra 29. 11. 2012
Anglie, 2012, 109 min

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
Martin McDonagh | celý štáb
Hrají:
Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson, Olga Kurylenko | všichni herci

Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…

Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného.

Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil?

Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Sedm psychopatů

 • Recenze Sedm psychopatů na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Tvůrce skoroklasiky V Bruggách je zpátky a zase mu to šlape. Sedm psychopatů má minimálně stejně zábavné dialogy a potěší neposedným vývojem příběhu, v jádru filmu ale nebije srdíčko, které by vás donutilo se k jeho hrdinům vracet znovu a znovu. Mimoto si ale není moc na co si stěžovat, v rámci žánru tu nápaditější počin dlouho nebyl.

 • Recenze Sedm psychopatů na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Colin Farrell hraje neúspěšného hollywoodského scenáristu, který se dostane do průšvihu, protože jeho šílený kamarád (Sam Rockwell) ukradne psa brutálnímu mafiánovi (Woody Harrelson). Kromě toho se v tom ještě motá ještě několik dalších, kteří to nemají v hlavě v pořádku a nemají daleko ke stříkající krvi (Christopher Walken, Tom Waits s králíčkem, nebo Vietnamec převlečený za kněze). Jejich příběh je opravdu zapeklitý a navíc poněkud nečekaně splývá s gangsterským scénářem, který se Farrell snaží napsat a Rockwell mu do toho pořád kecá. Martin McDonagh je především známý (a cenami ověnčený) autor divadelních her. Filmoví fanoušci znají hlavně jeho film V Bruggách (2008). Od té doby 4 roky ticho po pěšině, a teď najednou Sedm psychopatů (které také napsal i režíroval). Není tudíž divu, že film má scénář, který by se dal označit za "sofistikovaný", což výjimečně nemyslím jako urážku. Chvíli je to Pulp Fiction , chvíli je to Adaptace , chvíli je to Velká ryba ... Je to opravdu bizarní záležitost, ve které se chvílemi díváme na scenáristu a jeho kamarády, a chvílemi na postavy z jeho scénáře a jejich kamarády, ale není úplně jasné, kde končí jedno a začíná druhé. Chvíli je to brutálně černohumorné, chvíli je to prvoplánovitě dojemné (ale když si to dáme do souvislosti s tím, co se dělo před 10 sekundami, musí nám být jasné, že je to myšleno ironicky). Film má o dost zajímavější a netradičnější atmosféru, než by se mohlo zdát z traileru. Ani plakát toho moc nevysvětlí, neboť postavy, které na něm jsou označeny čísly 1 až 7 nejsou totožné se sedmi psychopaty, o kterých je film! Je to šílené a neodvažoval bych se rozebírat, co se přesně kdy ve filmu stalo a co se komu zdálo. Kromě neanalyzovatelných zápletek ale obsahuje tento film také pořádnou dávku jiných příjemných věcí (například humor a herecké výkony), takže rozhodně není nudný a měl jsem z něj příjemnější pocit, než například z okatě okázalého a důležitého Atlasu mraků . Tedy, on je možná tento film také v nějakém smyslu důležitý, ale pokud v něm tu důležitost nenajdete, pořád vám zůstane film, který je dost cool, zábavný, plný hlášek, a především - i když ve druhé polovině zcela záměrně velmi zvolní (a ještě si z toho dělá legraci), rozhodně není nudný. P.S: České titulky překládal někdo, kdo nevěděl, co v gangsterkách znamená "stand-off".

 • Recenze Sedm psychopatů na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Martin McDonagh, režisér gangsterky V Bruggách, teď svým britským humorem obarvil na černo Hollywood od jeho ulic po rozřázené hvězdy jako jsou Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken a Woody Harrelson.

Související články k filmu Sedm psychopatů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm psychopatů - recenze

  Sedm psychopatů - recenze

  2. 12. 2012 15:22 Je dnes velmi módní  míchat divákovi koktejl z různých žánrů, bavit ho i napínat, děsit i řešit s ním různá existencionální dramata a vše pak zabalit do jednoho vydařeného dílka. Snímek Sedm psychopatů režiséra Martina McDonagha má přesně takové ambice a dokonce tak i funguje.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.