Plakát k filmu: Schůzka v Bray

Schůzka v Bray Rendez-vous à Bray

dokina.cz
7,3

Francie, Západní Německo, Belgie, 1971, 90 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Anna Karina, Mathieu Carrière, Bulle Ogier, Pierre Vernier | všichni herci

Je rok 1917, první světová válka vrcholí a v Bray, kousek od zákopové linie přijíždí na opuštěné panství piantista Julien Eschenbach, kde se má sejít se starým známým. V domě na něj však nečeká nikdo kromě tajemné ženy, služky Elle. Jedna noc, kterou Julien na panství stráví, promění navždy jeho život a přinese mnoho vzpomínek. André Delvaux ve svém třetím celovečerním filmu sahá po předloze francouzského surrealisty Juliena Gracqa a pokračuje v narýsované linii tajemných příběhů o záhadných setkáních, podivných tušeních a nevyřčených významech. V roli Elle se představí hvězda francouzské nouvelle vague a múze Jeana-Luca Godrada Anna Karina. V roli Juliena charismatický německý herec Mathieu Carrière, známý jako ústřední protagonista Schlöndorffova Mladého Törlesse. Za zmínku také stojí, že i Delvaux podobně jako Julien byl vášnivým pianistou.

Je rok 1917, první světová válka vrcholí a v Bray, kousek od zákopové linie přijíždí na opuštěné panství piantista Julien Eschenbach, kde se má sejít se starým známým. V domě na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.