Plakát k filmu: Samuraj bez meče

Samuraj bez meče Saya-zamurai

dokina.cz
6,9

Japonsko, 2011, 103 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb

Třetím filmem potvrzuje komik a režisér Hitoshi Matsumoto svou čelní pozici mezi soudobými japonskými tvůrci, kterou si získal osobitým pojetím žánru monster filmů v debutu Dai-nipponjin a grandiózní hříčkou Symbol. Ačkoli tentokrát sám nestanul před kamerou, snímek nezapře jeho rukopis vyznačující se bizarními inscenačními nápady a skvěle načasovanými přechody mezi kamennou tváří a absurdním gagem. Vyprávění o bývalém samurajovi, který musí během třiceti dnů rozesmát zapšklého synka místního knížete, dává nespočet příležitostí, aby se předvedl uhrančivý slapstickový talent neherce Takaakiho Nomiho, který se jinak živí jako barman.

Třetím filmem potvrzuje komik a režisér Hitoshi Matsumoto svou čelní pozici mezi soudobými japonskými tvůrci, kterou si získal osobitým pojetím žánru monster filmů v debutu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 32 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.