Plakát k filmu: Samotáři

Samotáři Samotáři

dokina.cz
7,8

Premiéra 13. 4. 2000
Česká Republika, Slovensko, 2000, 103 min

Žánr:
komedie
Režie:
David Ondříček | celý štáb
Hrají:
Labina Mitevska, Jitka Schneiderová, Ivan Trojan, Jiří Macháček, Saša Rašilov nejml. | všichni herci

Tragikomedie o životě současné mládeže, o jejich trápení, láskách, štěstí a nenaplněných snech. S výbornou muzikou. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky "opravdového života" pouštěné do éteru.

Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá marihuana. Na druhé straně způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde dvacet Japonců sledujících "normální rodinku při normální večeři" ...

Film Samotáři získal mnoho ocenění, jak v ČR, tak i ve světě :

Thessaloniki film festival - Cena diváků
Warsaw film festival - Cena diváků
Český lev - Nejl. mužský her. výkon ve vedl. roli - Jiří Macháček.
Mannheim film festival - Cena Fipresci, Cena ekumenické poroty, Speciální uznání mezinárodní poroty.

Tragikomedie o životě současné mládeže, o jejich trápení, láskách, štěstí a nenaplněných snech. S výbornou muzikou. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 433 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Samotáři

  • Recenze Samotáři na iDnes

    Recenze iDnes 80

    - Řečeno jazykem generace, jež si Samotáře přivlastní, film je to "fakt dost dobrej". A - dodejme - po dlouhé době i evropský. Kdo rád škatulky, může si zařadit Jana Svěráka mezi vypravěče hollywoodského stylu, Jana Hřebejka na půdu souznění s domácím publikem a "samotářský" tandem Petr Zelenka-David Ondříček k současné vlně evropské nezávislé scény; obdobně jako Sašu Gedeona.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.