Plakát k filmu: Salma

Salma Salma

dokina.cz
6,2

Anglie, Indie, 2013, 91 min

Žánr:
životopisný, dokumentární
Režie:
| celý štáb

Když bylo Salmě třináct let, rodiče ji zavřeli do sklepa a zakázali jí studovat a chodit ven. Toto domácí vězení trvalo devět let, dokud pod nátlakem nesouhlasila s dohodnutou svatbou. Pak se pouze přesunula do další izolace – pod drobnohled manžela a jeho rodiny. Muslimská dívka z jihu Indie našla ve svém „vězení“ jedinou útěchu v psaní básní. V nich popisuje nejen své touhy a přání, ale především otevřeně a do nejintimnějších podrobností líčí krutý život dívek spoutaných extrémně přísnými islámskými nařízeními a zvyky ve své vesnici. Salma tajně pokračovala v psaní i poté, co jí manžel vyhrožoval smrtí. Sešit s básněmi se jí podařilo dostat k nadšenému vydavateli a stala se z ní nejznámější tamilská básnířka. Sláva, kterou získala, jí pomohla částečně se osvobodit a začít bojovat za větší práva obyvatel vesnice. Britská filmařka Kim Longinotto se ve svých filmech často věnuje příběhům odvážných žen, které čelí diskriminaci a nespravedlnosti, například ve snímku Růžová sárí, jenž byl uveden na festivalu Jeden svět.

Když bylo Salmě třináct let, rodiče ji zavřeli do sklepa a zakázali jí studovat a chodit ven. Toto domácí vězení trvalo devět let, dokud pod nátlakem nesouhlasila s dohodnutou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.