Plakát k filmu: Sakra, kluku!

Sakra, kluku! Oh Boy!

dokina.cz
7,5

Německo, 2012, 83 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Tom Schilling, Friederike Kempter, Katharina Schüttler, Martin Brambach, Ulrich Noethen, Michael Gwisdek, Frederick Lau, Rolf Peter Kahl | všichni herci

Niko se vymlouvá z dalšího setkání s pohlednou dívkou, jako by o něj vůbec neměl zájem. Do toho přijde o řidičák, nemá ani na kafe a zůstatek na bankovním účtu neslibuje o moc víc. Možná že Niko právě zažívá svůj „den blbec“, pravděpodobnější ale je, že právě takto vypadá jeho každodenní realita. Život totiž může být těžký, i když se v něm zrovna tolik neděje. S nenápadným pokyvováním směrem k Woodymu Allenovi i filmům francouzské nové vlny buduje snímek tlumenou náladu podpořenou zajímavou postavou, která sice nedělá nic zlého, ale její chování se jí i tak čas od času vymstí. Pamětihodné jsou též epizodní postavy, které – ač příběhem proběhnou jen letmo – na sebe stihnou leccos prozradit a hlavně zvládnou poznamenat hlavního hrdinu. Přestože se snímek odehrává v současném Berlíně, styl filmu i vybraná hudba stojí v opozici proti živelnosti moderního velkoměsta a navádějí pozornost publika na introvertního hrdinu, který chodí ulicemi, aniž by zvedl oči od chodníku.

Niko se vymlouvá z dalšího setkání s pohlednou dívkou, jako by o něj vůbec neměl zájem. Do toho přijde o řidičák, nemá ani na kafe a zůstatek na bankovním účtu neslibuje o moc ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Sakra, kluku!

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepším německým filmem je Oh Boy

    Nejlepším německým filmem je Oh Boy

    29. 4. 2013 07:47 V Berlíně byly uděleny německé filmové ceny. Zlatou Lolu pro nejlepší německý hraný film získal na pátečním galavečeru snímek Oh Boy, celovečerní debut režiséra Jana Oleho Gersterse. Vítězný film je melancholickým černobílým snímkem o berlínském studentovi, který přeruší studium a nechá se unášet vírem velkoměsta.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.