Plakát k filmu: Rychle a zběsile 5

Rychle a zběsile 5 Fast & Furious 5

dokina.cz
7,2

Premiéra 5. 5. 2011
USA, 2011, 130 min

Žánr:
thriller, akční, drama, kriminální
Režie:
Justin Lin | celý štáb
Hrají:
Jordana Brewster, Vin Diesel, Tyrese Gibson, Dwayne Johnson, Gal Gadot | všichni herci

Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série, se potkávají všichni staří známí – Paul Walker, Vin Diesel a Jordana Brewster – které tentokrát doplňuje i akční hvězda první velikosti Dwayne Johnson.

Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší.

Sága Rychle a zběsile se „dožila“ deseti let, a přestože všechny filmy byly zdánlivě o tomtéž (drsní kluci v rychlých autech), ve skutečnosti byl každý úplně jiný, za což může i Justin Lin, režisér posledních tří dílů. „Vždycky jsem tvrdil, že tahle série má úžasný potenciál a nemusíme se opakovat. A když mě studio přesvědčilo o tom, že nechce jen recyklát úspěšného dílu, šel jsem do toho, i s tím vědomím, že pokud to nebude ještě lepší, větší a akčnější, fanoušci mi to neodpustí,“ dodává Justin Lin.

Jako pojistka byl proto do scénáře připsán skutečně zásadní záporák v podání Dwaynea Johnsona. „Spíš než záporák jsem hlavní antagonista. Mé postavě nejde ani o prachy, ani o moc. Prostě jen dbá na dodržování zákona, říká herec, který se při natáčení ze všeho nejvíc užil souboj těžkých vah – Diesel vs. Johnson, rvačku, která předčí vše, co bylo v akčních filmech poslední doby k vidění.

Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 1167 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.51 CZK 276.68 CZK Přehrát online

Recenze filmu Rychle a zběsile 5

  • Recenze Rychle a zběsile 5 na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Staří známí už toho mají dost. Ale na dovolenou chtějí až po poslední šichtě, která jim má zajistit doživotní pohodu. Velkolepý loupežný plán, během něhož má padnout na kolena největší zloduch Ria de Janeira, tentokrát ale nekomplikuje jen policie a ozbrojení gansteři, ale i federální naháněč lumpů s muskulaturou The Rocka! Pátý díl oblíbené série sice letmo pomrkává po statusu ultimátní akční šlehy, zatím ale bohatě stačí, že potěší během honiček, bitek i hláškování a obstojí jako poctivá letní jízda. Výtečné finále tlačí tenhle flák na lepších sedm hvězd… a asi i na pozici nejsilnějšího dílu série.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.