Plakát k filmu: Rozpuštěný a vypuštěný

Rozpuštěný a vypuštěný Rozpuštěný a vypuštěný

dokina.cz
7,8

Československo, 1984, 80 min

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
Ladislav Smoljak | celý štáb
Hrají:
Jiří Zahajský, Marek Brodský, Rudolf Hrušínský, Blažena Holišová, Josef Abrhám | všichni herci

Komediální detektivní příběh z c. k. mocnářství Rozpuštěný a vypuštěný byl natočen podle cimrmanovské hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka - Vražda v salónním coupé. Do galerie českých filmových detektivů přibývá svérázná osobnost, jež v sobě nese všechny znaky humoru svých tvůrců. Policejní inspektor Trachta s pomocí nezkušeného praktikanta Hlaváčka pátrá po záhadně zmizelém továrníku Bierhanzlovi, výrobci masti pro růst vlasů. Díky podivuhodné logice i díky neuvěřitelně rafinovaným vynálezům případ zdárně vyřeší, i když se musí potýkat s nepřízní svých nadřízených.

Komediální detektivní příběh z c. k. mocnářství Rozpuštěný a vypuštěný byl natočen podle cimrmanovské hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka - Vražda v salónním coupé. Do galerie ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 392 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Rozpuštěný a vypuštěný

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, by oslavil 85. narozeniny

    Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, by oslavil 85. narozeniny

    9. 12. 2016 10:00 Ladislav Smoljak, který by dnes oslavil své 85. narozeniny, vystudoval Vysokou školu pedagogickou v Praze. V roce 1967 spoluzakládal se Zdeňkem Svěrákem a dalšími Divadlo Járy Cimrmana, které uvedlo v jeho režii třináct her. Scenáristicky se podílel např. na filmech Jáchyme, hoď ho do stroje (1974), Na samotě u lesa (1976), Marečku, podejte mi pero (1976), režíroval Kulový blesk (1978), Vrchní, prchni (1980), Nejistá sezóna (1987) a další. Pojďme se dnes podívat na některé z jeho filmových počinů, ve kterých se většinou objevil v jedné z vedlejších rolí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.