Plakát k filmu: Rozkoš v oblacích

Rozkoš v oblacích Amantes pasajeros, Los

dokina.cz
5,6

Premiéra 23. 5. 2013
Španělsko, 2013, 90 min, od 15 let

Žánr:
komedie
Režie:
Pedro Almodóvar | celý štáb
Hrají:
Blanca Suárez, Cecilia Roth, Lola Dueñas, Hugo Silva, José María Yazpik, Javier Cámara | všichni herci

Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.

Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Rozkoš v oblacích

 • Recenze Rozkoš v oblacích na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Nejnovější komedie Pedra Almodóvara vypráví o letu, který měl být mezikontinentální, ale stalo se z něj kroužení nad Evropou a hledání volné runwaye, zatímco se všcihni na palubě střídavě hroutí, upadají do bezvědomí, konzumují návykové látky a jsou gay. Všichni stewardi jsou gay. Kapitán je bisexuál. Druhý pilot je heterosexuál, ale aby si to ověřil, vyzkoušel si kuřbu s kapitánem. V první třídě cestuje asi 10 lidí (všichni hetero), a celý zbytek letadla je mimo hru, protože ho letušky zdrogovaly. Let the fun begin! Téměř celý film (odhadem přes 90 procent) se odehrává pouze v malé kabině první třídy a v kokpitu (výjimkou je podzápletka ex-milenky jednoho z cestujících a dvouminutové cameo Banderase a Cruzové na letišti). A jde v něm o to, že se všichni bojí, že umřou, takže si začnou vyprávět nejintimnější historky ze svého života, případně je uvádět v realitu (nechybí ani znásilnění zdrogovaného cestujícího turistické třídy). Celý film jsem měl bohužel intenzivní dojem, že mi uniká nějaká hlubší pointa a nějaký důvod, proč to všechno má být vtipné. Možná to bylo překladem a lokální specifičností, protože chvílemi mi zcela unikalo, o čem se vlastně mluví a především proč se o tom mluví. Schválně jsem trochu pátral v zahraničních recenzích, kde jsem se dočetl, že film je "politická satira současného Španělska, které neví, kam směřuje". A je gay. Celé mi to připadalo jako scénář nejnovější nízkorozpočtové komedie Zdeňka Trošky, který zfilmoval někdo, kdo se nezalekl malého rozpočtu a kdo je výrazně lepší režisér než Troška - takže prostřihy na legrační grimasy nepůsobí tolik mimozemsky, vtipné reakce mají patřičný timing a některé sekvence mají patřičně hbitý střih. Celkově mi to ale přišlo značně buranské, a to ve všech smyslech onoho slova. Na že by mě urážel humor o gayích a s gayi, ale zde vzniká mnoho vtipů POUZE z toho, že hrdinové jsou gay a chovají se jako ty nejstereotypnější gay karikatury. Pokud máte zájem o něco decentnějšího a vkusnějšího na podobné téma, nabízí se například tento hudební dokument z helplinky Apple: Nebo z tradiční bulharské stavby:

 • Recenze Rozkoš v oblacích na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Antonio Banderas a Penélope Cruzová ze země odstartují karneval hříchu na palubě porouchaného letadla.

Související články k filmu Rozkoš v oblacích

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rozkoš v oblacích

  Rozkoš v oblacích

  23. 5. 2013 16:00 Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.