Plakát k filmu: Rozervaná objetí

Rozervaná objetí Abrazos rotos, Los

dokina.cz
7,6

Premiéra 3. 9. 2009
Španělsko, 2009, 127 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
Pedro Almodóvar | celý štáb
Hrají:
Penélope Cruz | všichni herci

Slavný španělský oscarový scenárista a režisér Pedro Almodóvar se vrací tři roky po snímku Volver i se svým hereckým talismanem, čerstvou držitelkou Oscara Penélope Cruz. Rozervaná objetí jsou natočená ve stylu noirových filmů z padesátých let minulého století, a Almodóvar do klasického žánru otiskuje pečeť svého neobyčejného talentu.

Před čtrnácti lety se jeden muž stal obětí vážné autonehody, při níž ztratil nejen zrak, ale i ženu svého života, Lenu.

Tento muž má dvě jména. První je Harry Caine – pseudonym, jenž používá pro literární tvorbu. Druhé je Mateo Blanco – jeho skutečné jméno, jímž se podepisuje pod filmy, které natáčí. Po nehodě se Mateo stává Harrym. Vzhledem k tomu, že už nemůže režírovat filmy, nechá Matea umřít se ženou, kterou miloval.

Nyní žije Harry díky psaní scénářů, pomoci své oddané produkční a jejího syna Diega. Rozhodl se žít, aby mohl vyprávět a díky tomu je stále velice aktivní a atraktivní slepec, jemuž se podařilo vyvinout si zbývající smysly tak, že si vše užívá plnými doušky. Ze svého života vymýtil veškeré události, které se staly před léty. Svět na Matea zapomněl velice rychle a on nemá zájem o jeho vzkříšení.

Jenže jedné noci se stane Diegovi nehoda a Harry se o něj stará. Během dlouhých nocí, co u chlapce bdí, mu začne vyprávět o své minulosti, jakoby to byla jen pohádka, která ho má zabavit. Vypráví příběh nešťastné lásky, žárlivosti a zrady.

Slavný španělský oscarový scenárista a režisér Pedro Almodóvar se vrací tři roky po snímku Volver i se svým hereckým talismanem, čerstvou držitelkou Oscara Penélope Cruz. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 343 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Rozervaná objetí

  • Recenze Rozervaná objetí na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Milostný trojúhelník režisér – herečka – její starý a vlivný milenec vygraduje během natáčení filmu posedlostí a tragédií. S odstupem let se slepý režisér pokouší poskládat střípky událostí tak, aby došel rozhřešení a znovu našel sebe samého. Pedro Almodóvar ve svém posledním snímku využívá melodrama pouze jako jeden z prostředků vyznání lásky k filmu. Toto vyznání mnohem více pracuje s intelektem než s city, což bude pro skalní fanoušky Španěla nejspíše zrada, pro jeho kritiky zase možná příležitost zatleskat: tady se opravdu nehraje na první signální.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.