Plakát k filmu: Rozchod

Rozchod Partir

dokina.cz
6,6

Premiéra 27. 5. 2010
Francie, 2009, 85 min

Žánr:
drama
Režie:
Catherine Corsini | celý štáb
Hrají:
Kristin Scott Thomas, Yvan Attal | všichni herci

Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem.

Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 199 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Rozchod

 • Recenze Rozchod na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Myslela si, že má spokojený život, ale stačilo pár minut ve společnosti námezdního dělníka a najednou i v padesáti všechno jinak. Rozchod je rychlé a úderné skoro-stylistické cvičení na téma láska, které od úplného stylistického cvičení odlišuje fantastický herecký výkon Kristin Scott Thomas a společnou s ním má naopak skutečnost, že si tu nikdo nehraje na žádné umění.

 • Recenze Rozchod na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Suzanne (Kristin Scott Thomasová) je žena bohatého podnikatele. Mají spolu dvě skoro dospělé děti a nejsou zrovna šťastní. Ale také ne nešťastní. A pak se najednou padesátiletá Suzanne naprosto bláznivě zamiluje do Ivana, nekvalifikovaného dělňase, který jim vyklízí kůlnu. Opustí manžela i děti a začne žít s Ivanem, ale manžel chce, aby se k němu vrátila a začne vyvíjet nejrůznější tlaky, aby ji k tomu donutil (pro začátek jí zablokuje kreditní karty a pak se to už jen stupňuje). Zdalka nejlepší na filmu je výkon Kristin Scott Thomasové, která nám předvádí, jaké šílené věci dokáží ženy provádět, když na ně po letech přijde láska. Můj úvodní odstavec zdaleka nepopisuje všechno, co hrdinka provede. Provede takové šílenosti, že proti tomu její násilnický a vydírající manžel působí téměř jako klaďas. Manžel i milenec (kterého hraje Sergi López, zlý kapitán z Faunova labyrintu ) jsou ve srovnání se Suzanne vlastně jen jednoduché figurky, chtělo by se dokonce říci "rekvizity", které mají téměř telenovelový jasně definovaný model chování a toho se od počátku do konce drží. 90 procent veškerého zajímavého vývoje a chování předvádí Suzanne a kdybych nevěděl, že film režírovala žena, došlo by mi to velmi záhy samo od sebe. Suzanne, která je ochotna kvůli vidině lásky opustit pohodlný život a nakonec i překročit zákon a zničit život sobě i jiným lidem (včetně svých dětí), je vrcholně tragickou postavou a stojí kvůli ní za to tento anti-Sex-ve-městě vidět. A pak si říct, že vás snad nikdy v životě nic podobného nepotká, ať budete vy nebo někdo ve vašem okolí jakkoliv zamilovaní. Je škoda, že podobně zajímavě nebyly vykresleni dva mužští hrdinové a že film končí ve chvíli, kdy mě začalo enormě zajímat, co bude dál. Ale možná je to tak lepší, protože ať bylo dál cokoliv, byl to už úplně jiný žánr a dobře to dopadnout nemohlo...

 • Recenze Rozchod na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Žena mezi manželem a milencem; dá se v prastarém trojúhelníku vášní ještě najít nový prvek? Francouzskému Rozchodu, jenž právě vstupuje do českých kin, se to vcelku daří. Paradoxně možná i proto, že ústřední herecké trio v čele s výtečnou Kristin Scott Thomasovou nepochází z Francie.

Související články k filmu Rozchod

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rozchod

  Rozchod

  24. 5. 2010 08:00 Francouzské filmové drama o klasickém milostném trojúhelníku v hlavní roli s vynikající Kristin Scott Thomas.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.