Plakát k filmu: Rodina je základ státu

Rodina je základ státu Rodina je základ státu

Premiéra 13. 10. 2011
2010, 106 min

Režie:
Robert Sedláček | celý štáb
Hrají:
Igor Chmela, Marek Taclík, Jan Budař, Simona Babčáková | všichni herci

Nový český film Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka (Muži v říji, Největší z Čechů) je rodinným dramatem o partnerském soužití v dravém kapitalismu. Libor, donedávna vysoce postavený bankovní úředník, se chytil do pasti peněžních machinací a hrozí mu vězení. Zbývá mu pouhý jeden den na zásadní rozhodnutí: nést zodpovědnost, nebo před ní utéci? A tak se vydává s manželkou a dvěma malými dětmi na hodně netradiční útěk moravskou krajinou. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy, které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Igor Chmela a Eva Vrbková v hlavních rolích rozehrávají herecký koncert v netradiční road-movie, která v příběhu jedné rodiny ukazuje aktuální obraz naší společnosti. Rodina je základ státu vstoupí do našich kin 13. 10. 2011.

Scénárista a režisér Robert Sedláček se zapsal do povědomí filmových diváků ceněnými snímky jako Pravidla lži (2006), Muži v říji (2009) nebo filmem o českých rekordmanech Největší z Čechů (2010). Rodina je základ státu vypráví o vlastnosti, kterou v sobě všichni nosíme – přirozené tendenci hromadit a stále snadněji přistupovat na kompromisy a „takové ty malé, nenápadné, každodenní podvůdky,“ jak dodává Sedláček.

Nový český film Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka (Muži v říji, Největší z Čechů) je rodinným dramatem o partnerském soužití v dravém kapitalismu. Libor, donedávna ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 269 hlasů
 • -
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Rodina je základ státu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Rodina je základ státu bude uveden na festivalu v Londýně

  Film Rodina je základ státu bude uveden na festivalu v Londýně

  19. 10. 2012 09:36 Film režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka Rodina je základ státu, který před rokem vstoupil do tuzemských kin, míří do zahraničí. Po nedávné severoamerické premiéře na festivalu ve Vancouveru bude 19. a 21. října premiérově uveden na prestižním mezinárodním festivalu v Londýně. Snímek tam bude uveden v sekci s názvem Cesta, oznámila ČTK Barbora Dušková ze společnosti Smart Communication.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin

  Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin

  5. 1. 2012 10:50 Nejnovější celovečerní snímek režiséra Roberta Sedláčka Rodina je základ státu získal rekordních osm z devíti možných nominací ve druhém ročníku Cen české filmové kritiky. Vedle filmového debutu Poupata režiséra Zdeňka Jiráského se tak stal jedním ze dvou největších favoritů na absolutního vítěze. Díky tomuto úspěchu se film počínaje 5. lednem 2012 vrací do tuzemské kinodistribuce.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rodina je základ státu

  Rodina je základ státu

  10. 10. 2011 15:30 Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.