Plakát k filmu: Rock života

Rock života Rock života

Premiéra 3. 11. 2011
2011, 86 min

Režie:
Jan Gogola ml. | celý štáb
Hrají:
Oldřich Říha | všichni herci

Film s podtitulem Katapult obyčejné legendy je situačním portrétem Oldy Říhy, šéfa rockové skupiny Katapult. Režisér Jan Gogola ml. natáčel od zimy 2009 do jara 2010 neboli od pohřbu baskytaristy a celoživotního Říhova přítele Jiřího „Dědka” Šindeláře do vyprodaného koncertu v rámci turné Radosti života, který se konal v kostele v Horní Brusnici a kam na nový Katapult přišlo přes 1000 diváků. Smrt a znovuzrození kapely prožijeme také při jejím vstupu do hudební síně slávy nebo při návštěvě vesnického muzea Katapultu v kulturním domě, jehož prostory se jmenují například Hobluj Dědku, Smutná nevěsta, Lesní manekýn nebo třeba Někdy příště... Rock života Oldy Řihy pokračuje v intimní Ladovské atmosféře šumavské chalupy, při nervním squashovém zápase či koncertě anebo třeba ve chvílích únavy v šatně či ve sprše.

Film o člověku, který se díky či navzdory svojí obyčejnosti stal legendou a který chce život vnímat černobíle, aby zůstal sám sebou ve světě, v němž je všechno možné. Film není hudebním dokumentem, ale setkáním s výraznou osobnosti, která si žije svůj život. Jednotlivé otevřené situace mají často vyhrocený charakter a vybízí k otázce, zda Říha zpívá to, co žije a žije to, co zpívá. Jestli se mu to na pódiu i mimo něj daří, budou moci diváci posoudit v létě 2011 na HBO.

Film s podtitulem Katapult obyčejné legendy je situačním portrétem Oldy Říhy, šéfa rockové skupiny Katapult. Režisér Jan Gogola ml. natáčel od zimy 2009 do jara 2010 neboli od ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 56 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.