Plakát k filmu: Rio

Rio Rio

dokina.cz
6,3

Premiéra 14. 4. 2011
USA, Kanada, Brazilie, 2011, 96 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jamie Foxx, Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Leslie Mann, Tracy Morgan | všichni herci

Po třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s novým 3D dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a roztančené Brazílie – RIO!

Film RIO je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík.

Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Jewel, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Jewel uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Jewel a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?

RIO je největším a nejambicióznějším animovaným filmem studií Blue Sky Studios and Twentieth Century Fox Animation, který nás zavede do pestrobarevné džungle, rozrůstajícího se velkoměsta, na krásné brazilské pláže i slavný karneval. Nejen díky podmanivému příběhu s novými hrdiny, ale i díky jedinečné atmosféře roztančeného barevného města a fantastické 3D animaci má Doba ledová v RIU více než důstojného nástupce.

Po třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s novým 3D dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 454 hlasů

Kde se podívat online?

276.68 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Rio

  • Recenze Rio na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Papoušek Blu je poslední sameček svého druhu, a tak se jeho majitelka rozhodne odcestovat do Ria a seznámit ho s Perlou. Třeba z toho budou prckové. Blu a Perla se však stanou oběťmi únosu a musí bojovat o přežití v džungli velkoměsta i v té skutečné. A krom toho se Blu musí naučit létat. Rio je průměrný animovaný film, který přichází na trh s nepříliš zajímavou zápletkou, okoukaným humorem a nudnými vtipy. Je veselý, barevný a rozjuchaný. Ale bohužel není moc zábavný. Konkurence těmhle papouškům už dávno uletěla.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.