Plakát k filmu: Resident Evil: Odveta 3D

Resident Evil : Odveta Resident Evil: Retribution

dokina.cz
4,4

Premiéra 13. 9. 2012
USA, 2012, 96 min

Žánr:
thriller, akční, sci-fi, horor
Režie:
Paul W.S. Anderson | celý štáb
Hrají:
Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Sienna Guillory, Shawn Roberts, Boris Kodjoe, Kevin Durand, Oded Fehr, Johann Urb, Aryana Engineer, Bingbing Li | všichni herci

Velmi úspěšná filmová adaptace ságy, která vydělala téměř 700 miliónů dolarů po celém světě, natočená podle oblíbené série videoher s názvem Resident Evil se vrací ve svém netrpělivě očekávaném pátém pokračování RESIDENT EVIL: RETRIBUTION ve formátu 3D.

Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi, mění světovou populaci na legie masa, které jedí Nemrtví. Jediná a poslední naděje lidské rasy v podobě ALICE (Milla Jovovich) , se probudí v srdci nejtajnější operace společnosti Umbrella a odkrývá víc o své tajemné minulosti, jak dále pátrá v komplexu. Alice, bez bezpečného útočiště, pokračuje v honbě na ty, kteří jsou odpovědni za šíření epidemie; honbě, která jí dovede z Tokya do New Yorku, Washingtonu a Moskvy a vyvrcholí ohromujícím odhalením, které ji donutí znovu přemýšlet o všem, o čem si dosud myslela, že je pravda. Alice, které pomáhají noví spojenci a staří přátelé, musí bojovat tak dlouho, aby přežila a unikla nepřátelskému světu na pokraji zapomnění. Konec se blíží.

Velmi úspěšná filmová adaptace ságy, která vydělala téměř 700 miliónů dolarů po celém světě, natočená podle oblíbené série videoher s názvem Resident Evil se vrací ve svém ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 365 hlasů

Kde se podívat online?

258.09 CZK Přehrát online

Recenze filmu Resident Evil: Odveta 3D

 • Recenze Resident Evil: Odveta 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 10

  Milla Jovovich utíká z tajemné základny společnosti Umbrella, musí zpomaleně postřílet spousty zombíků, stát se matkou a zadusit veškeré naděje na to, že se série Resident Evil ještě někdy stane zajímavou. Film nepopsatelně špatný naprosto ve všech ohledech.

 • Recenze Resident Evil: Odveta 3D na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Především stručné "uvedení na pravou míru", co se týče traileru: Žena s manželem a dcerou na začátku traileru není Alice. Je to nějaký její anonymní klon, žijící v nějaké simulaci, který nemá nic společného s dějem filmu. Za druhé: V traileru Wesker říká: "We've taken over New York, Moscow, Tokyo". Ve filmu taková věta není, pro trailer je sestřižená ze dvou jiných vět (všimněte si nepřirozené intonace před "New York") a  nic takového se ve filmu nestane. Celý film se odehrává v podzemní laboratoři Umbrella Corporation. V podzemní laboratoři Umbrella Corporation se nacházejí modely částí New Yorku, Moskvy a Tokia, ve kterých si zlouni simulují šíření biologických nákaz. Taky, jak lépe si simulovat šíření nákazy v Moskvě, než si postavit v podzemí kopii Rudého náměstí a osídlit ho zombíky v uniformách Sovětské armády, kteří jezdí na motorkách a střílejí přitom ze samopalů? Viděl jsem všechny předchozí díly této filmové epopeje a hrál jsem většinu videoher Resident Evil. Poznal jsem, kdy se na plátně objevila Ada Wong, Leon Kennedy nebo Wesker (který je mimochodem obsazen nějakým výborným hercem, protože má ve filmu obličej úplně stejně umělohmotný jeho ve hrách). Přesto jsem dobrou polovinu filmu nechápal, co se vlastně děje, o co jde, a čeho se kdo snaží dosáhnout . (Prémiový bod tomu, kdo mi vysvětlí, proč se film jmenuje "Odveta" a kdo v něm provádí komu odvetu za co.) Ve filmu se objeví několik herců, kteří zemřeli v předchozích dílech, a hrají zde jiné postavy. Ano, postavy, protože dva z nich mají v tomto filmu dvě různé role. Je to vysvětlováno klonováním, ale je to opravdu úplně jedno, stejně jako je jedno, že vpíchnutí parazitu Las Plagas do krve nezpůsobí vaši zombifikaci, nýbrž z vás udělá supermana, kterého ostatní zombíci chtějí sežrat. A tak dále, a tak podobně... Film se mi zpočátku docela líbil, protože byl vizuálně docela atraktivní (začíná zpomalenou akční scénou POZPÁTKU) a díky svému totálně tripovému ději nenudil (protože jsem naprosto netušil, co bude za následujícími tajemnými dveřmi). Připadal jsem si trochu jako kdybych hrál Resident Evil přes noc, k ránu padal únavou a začínal mít mírné halucinace, ve kterých se mi nějaký bizarní nesmyslný snový svět mísí s elementy z Resident Evil. Bohužel, zábavnost klesala, nuda narůstala, a v poslední třetině filmu jsem už měl co dělat, abych neusnul, přestože film byl stále velmi hlasitý a velmi psychopaticky stříhaný. Ale prostě už mi to bylo všechno úplně jedno a žádná další nakročená hrdinská póza ani zpomalená salta mě nedokázala vytrhnout z letargie. Není to nejhorší filmový Residnet Evil, ale ani nejlepší. A pořád je to Resident Evil. Kdyby měl film 75 minut místo 95, pravděpodobně by mi připadal zábavnější. P.S: V trailerech je naznačováno, že jde o "završení filmové ságy". To je bohapustá lež a film opět končí příslibem nějaké apokalyptické superřežby v příštím díle (který zatím vždy skončil nenaplněn).

Související články k filmu Resident Evil: Odveta 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 nejhorších filmů podle počítačových her

  7 nejhorších filmů podle počítačových her

  9. 6. 2016 09:30 Již tento čtvrtek do kin razí snímek Warcraft: První střet, který vznikl na motivy slavné herní série. První ohlasy jsou prozatím rozporuplné – není se však čemu divit, filmové adaptace her mají pochybnou pověst dlouhodobě a v historii kinematografie vzniklo minimálně sedm snímků, které si fanoušci filmů ani her za rámeček rozhodně nedají.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hezoun z Prison Break přiznal, že je gay!

  Hezoun z Prison Break přiznal, že je gay!

  22. 8. 2013 16:11 Tento nádherný chlap veřejně přiznal, že jeho sexuální orientace není ta, na jakou vypadá. Je gay!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pokračování Resident Evil je v USA nejnavštěvovanějším filmem

  Pokračování Resident Evil je v USA nejnavštěvovanějším filmem

  17. 9. 2012 10:23 Snímek Resident Evil: Odveta ovládl během víkendu severoamerická kina. Podle odhadů studií, o kterých informoval portál boxoffice.com, na druhé příčce žebříčku návštěvnosti skončila 3D verze oblíbeného kresleného filmu Hledá se Nemo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.