Plakát k filmu: Renoir

Renoir Renoir

dokina.cz
6,4

Premiéra 22. 3. 2013
Francie, 2012, 101 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Michel Bouquet, Christa Theret, Vincent Rottiers, Romane Bohringer, Carlo Brandt, Hélène Babu | všichni herci

Film Renoir je založený na skutečném příběhu stárnoucího impresionistického malíře Augustea Renoira a začínajícího filmaře Jeana Renoira. Snímek je vyprávěn nádhernými obrazy, ponořenými do zlaté barvy a vyvolávajícími atmosféru samotné Renoirovy malířské tvorby.

Píše se rok 1915 a malíř Auguste Renoir i jeho syn Jean jsou poznamenáni smrtí ženy i matky zároveň. Jejich životy však změní mladá kráska s ohnivými vlasy, která jim dodá ztracenou energii a uměleckou inspiraci. Stane se posledním modelem otce Renoira, kterému zároveň navrátí ztracenou mladost, a v psychicky nestálém Jeanovi svou divokostí i nezkrotným duchem vzbudí nečekané touhy i vášeň k filmovému umění.

Snímek Gillese Bourdose byl uveden na MFF v Cannes 2012 v sekci Un Certain Regard, kde soutěžil s ostatními filmy o nejoriginálnější výpověď a výrazovou poetiku.

Film Renoir je založený na skutečném příběhu stárnoucího impresionistického malíře Augustea Renoira a začínajícího filmaře Jeana Renoira. Snímek je vyprávěn nádhernými obrazy, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Renoir

  • Recenze Renoir na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Věděli jste, že slavný malíř Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) měl syna Jeana, který se zamiloval do otcovy poslední modelky Andrée, později se stal filmovým režisérem, natočil s Andrée několik filmů, rozešli se, on se stal slavným filmařem a dostal Oscara? Nevěděli? No vidíte, a z tohoto životopisného filmu se to nedozvíte! (Film je naštěstí ve francouzštině. Ja, Helmut.) Film je o tom, jak mladá Andrée přijede do domu Renoirových, nechává se malovat starým Renoirem (který už má na kahánku a nemůže chodit) a posléze se zaplete s Renoirem juniorem. Film není vyloženě nepodařený. Francouzská riviéra, ozářená magickým sluncem, má své kouzlo. Z Andrée čiší mladost a život. Ze starého pána čiší únava, skrz kterou se občas prodere záchvat tvořivosti. Z mladého Renoira nečiší nic moc, stejně jako z ostatních obyvatel domu. Téměř žádná zápletka ve filmu neexistuje. Jediné drama spočívá v tom, že mladý Renoir chce do armády a Andrée se o něj bojí, posléze odjede na chvíli do velkoměsta pracovat ve foot crush fetish salónu, ale pak se vrátí k Renoirovi. Pak film skončí, ale o následném společném životě Andrée s mladým Renoirem a jeho filmové kariéře se dozvíme pouze ze závěrečného titulku! Andrée ve filmu a na obraze Renoira seniora. Proč tedy na tento film koukat? Uvidíte hezké obrázky, uvidíte pár obnažených ženských vnad, trochu se zamyslíte nad láskou a válkou, uděláte si trochu jasno, jak vypadal konec života Renoira seniora a nebudete uraženi demencí toho celého. Dejme tomu, že to na celovečerní film stačí...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.