Plakát k filmu: Red

Red Red

dokina.cz
6,6

Premiéra 28. 10. 2010
USA, 2010, 111 min, od 12 let

Žánr:
komedie, akční, kriminální
Režie:
Robert Schwentke | celý štáb
Hrají:
Brian Cox, Audrey Wasilewski, John Malkovich, James Remar, Richard Dreyfuss, Morgan Freeman, Helen Mirren, Bruce Willis, Justine Wachsberger, Emily Kuroda, Laura DeCarteret, Julian McMahon, Mary-Louise Parker, Ernest Borgnine, Michelle Nolden | všichni herci

Akční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA Franka Mosese (Bruce Willis), který žije poklidně a idylicky na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. V tu chvíli nastává souboj na život a na smrt mezi špičkovým, ale zestárlým agentem, a celým zbytkem CIA. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Dále hrají např. Morgan Freeman, Helen Mirren či John Malkovich.

Akční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 435 hlasů

Recenze filmu Red

 • Recenze Red na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Trochu uondaný pokus o špionážní bžundu po dvaceti letech. Herecká esa jsou ovšem v lepší formě než tým za kamerou, takže generická zápletka a televizní režie podráží nohy původnímu záměru. Promarněná šance, kterou bylo cítit už od prvních ukázek. Někdy je ovšem smutné být sám sobě úspěšným prorokem.

 • Recenze Red na iDnes

  Recenze iDnes 70

  V pamětnickém setkání akčních hvězd Postradatelní se jen mihl, v další "seniorské" akční komedii RED už má Bruce Willis hlavní roli – a také skvostné partnery. Nic nového neobjevují, ale zaručí dobrou náladu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Red

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Red 2

  Red 2

  28. 6. 2013 18:00 Ti nejlepší nikdy neodpočívají!!! Úspěšná komedie Red (Retired Extremely Dangerous) o vysloužilých agentech, kteří rozhodně nezrezivěli a umějí kousat, se vrací.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Red

  Red

  24. 10. 2010 08:00 Akční komedie.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech

  Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech

  22. 10. 2010 06:00 V americké akční komedii RED: Ve výslužbě a extrémně nebezpeční, se objeví herečtí velikání, jako jsou Bruce Willis, Helen Mirrenová, John Malkovich a Morgan Freeman. Společnost HCE ji uvede do kin 28.října.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.