Plakát k filmu: Rande měsíce

Rande měsíce Employee of the Month

dokina.cz
4,9

2006, 103 min

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Greg Coolidge | celý štáb
Hrají:
Dane Cook, Jessica Simpson, Dax Shepard, Efren Ramirez, Andy Dick, Tim Bagley, Harland Williams | všichni herci

Pracovníci vyhlášeného obchodního domu SuperClub soupeří pravidelně o titul “Zaměstnanec měsíce”. Odměnou pro vítěze je jeho fotografi e vyvěšená na zdi slávy v zaměstnanecké odpočívárně. Vince Downey je vedoucí pokladní a na zdi slávy „visel“ už sedmnáctkrát. Zack Bradley je naopak ten největší flákač, zato mezi kolegy (a kolegyněmi!) boduje neustálými vtipy. To poslední, o co by stál, je získat ocenění za kvalitní práci a spolehlivost.

Z těch dvou, kteří se nikdy neměli moc rádi, se stávají největší rivalové, když do SuperClubu nastoupí nová pokladní – krásná, sexy blondýnka Amy Ranfro, která má zvláštní úchylku: na rande chodí výhradně jen se „Zaměstnancem měsíce“. Zack a Vince zahájí urputný boj, aby získali Amyinu pozornost. Vince se snaží zaujmout a oslnit svými schopnostmi dokonalého pokladního a sedmnácti oceněními. Zack rozbalí svůj „neodoletelný“ šarm a vtip, ale ke své smůle s hrůzou zjišťuje, že Amy podléhá Vinceovým škrobeným intrikám. Rozhodne se k tomu nejneočekávanějšímu a nejrafinovanějšímu činu: stát se příštím „Zaměstnancem měsíce“ a vyhrát tu nejsladší odměnu – rande měsíce s Amy.

Příběh o soupeření dvou letitých kolegů o srdce krásné pokladní je situační komedií, která se odehrává v prostředí i zákulisí obchodního domu.

Producenti filmu - Peter Abrams, Robert L. Levy a Andrew Panay ze společnosti Tapestry Films - mají na svém kontě tak úspěšné projekty, jako jsou milostný příběh Pošli to dál (Pay It Forward, režie Mimi Leder, 2000) s Kevinem Spaceym a Helen Hunt a komedie Lásce na stopě (Serendipity, režie Peter Chelsom, 2001) s Johnem Cusackem a Nesvatbovi (The Wedding Crashers, režie David Dobkin, 2005) a Vincem Vaughnem a Owenem Wilsonem.

Rande měsíce – film plný překvapivých a vtipných zvratů a přesně odstíněných hereckých výkonů - je režijním debutem scenáristy, herce a producenta Grega Coolidge. Hlavních rolí se ujali Jessica Simpson (Mistři hazardu/The Dukes of Hazzard, režie Jay Chandrasekhar, 2005), Dane Cook (Bratři jak se patří/Stuck on You, režie Danny a Bobby Farrellyovi, 2003, Torque: Ohnivá kola/Torque, režie Joseph Kahn, 2004) a Dax Shepard (Dvanáct do tuctu/Cheaper by the Dozen, režie Shawn Levy, 2003), Zathura: vesmírné dobrodružství/Zathura, režie Jon Favreau, 2005).

Pracovníci vyhlášeného obchodního domu SuperClub soupeří pravidelně o titul “Zaměstnanec měsíce”. Odměnou pro vítěze je jeho fotografi e vyvěšená na zdi slávy v zaměstnanecké ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 727 hlasů
  • -

Recenze filmu Rande měsíce

  • Recenze Rande měsíce na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Láska mezi plnými regály Super Club je (neexistující) americký supermegahypermarket s omezeným členstvím (něco jako náš řetězec Makro). Připomíná spíše hangár plný mnohapatrových přepravek, na kterých se válí zboží, zabalené ve velkoobchodních krabicích. Působí to depresivně až strašidelně. A tady pracuje Zack (Dane Cook) jako “box boy” - stará se o přepravní krabice a měl by snít o tom, že to jednoho dne dotáhne až na pokladního. Ale jemu je to fuk, svou práci nenávidí a většinu směny profláká s podobně flegmatickými kolegy. Drama začne ve chvíli, kdy do obchodu nastoupí nová půvabná pokladní Amy (Jessica Simpsonová), o které se proslýchá, že ráda souloží s nejlepšími zaměstnanci. Zackovi se Amy líbí, ale vypadá to, že zaměstancem měsíce bude (opět) nesympatický Vince (Dax Shepard). Zack je ale ochoten pro lásku (respektive pro soulož) riskovat. Ve svých nejlepších okamžicích film Rande měsíce připomíná výbornou “korporátní” komedii Office Space (odmítám používat její ultradementní český název Maléry pana Šikuly). Jeho satirický pohled na šílenou hierarchii hypermarketového minisvěta je občas patřičně řízný. Většina rolí je obsazena slušnými komiky (byť nepříliš známými), ale scénář jim nedovoluje dát svým postavám hloubku. Poslední část filmu se pak nepříjemně zvrhne v naprosto klasickou romantickou komedii plnou těch nejhloupějších klišé. Výsledkem je tedy pouze “komedie, která neurazí a místy není úplně blbá”. Ci 60% (Původně psáno pro měsíčník Cinema . Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.