Plakát k filmu: Ráj hned teď

Ráj hned teď Paradise Now

dokina.cz
7,5

Premiéra 6. 4. 2006
2005, 90 min

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Hany Abu-Assad | celý štáb
Hrají:
Hiam Abbass | všichni herci

Jednoho obyčejného dne v městě Nablus, který je čas od času narušen střelbou a nálety, se setkáváme se dvěma palestinskými přáteli. Automechanici Said a Khaled si dlouhý čas zkracují pitím čaje a kouřením hookah. Jejich životy se však rychle změní a my se s nimi vydáváme na cestu možná posledními dvěma dny jejich života. Za Saidem přijde muž z jedné nejmenované palestinské organizace a sdělí mu, že byl společně s Khaledem vybrán na spáchání sebevražedného atentátu v Tel Avivu. Byli pro tento úkol zvoleni společně, protože si přáli zemřít po svém boku. Said a Khaled se na tento moment připravovali celý život, ale rozsudek na smrt a hlavně na vraždu dalších lidí není rozhodně jednoduchý.Zbývá jim poslední noc doma, mise však musí zůstat tajná a to i pro jejich rodiny. V noci se Said rozhodne rozloučit s dívkou Suhou, která studovala v Evropě a nechápe, proč jsou lidé ochotni pro svou věc vraždit a sami zemřít. Said jí nemůže říct, proč se přišel rozloučit a po tomto rozhovoru utíká. Následující den dostanou Said a Khaled instrukce, aby prolezli dírou v plotu ohraničující Nablus. Tam na ně bude čekat řidič, který je odveze do Tel Avivu. Jenže jejich plán se nepovede a oni jsou odloučeni.....

Ráj hned teď se nepokouší podporovat terorismus, pouze se snaží ukázat příběh dvou lidí a otevřít diskuzi o tomto problému. Nikdo z nás nesouhlasí se sebevražednými atentáty, ale věci nikdy nejsou černobílé.

Film vyhrál tři ceny na Berlinale 2005, Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší zahraniční film, byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, získal Independent Spirit Award v kategorii Nejlepší zahraniční film a nespočet dalších cen.

Jednoho obyčejného dne v městě Nablus, který je čas od času narušen střelbou a nálety, se setkáváme se dvěma palestinskými přáteli. Automechanici Said a Khaled si dlouhý čas ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 597 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.